Bestiář - Formula diaboli - část první

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Kionské astrální sféry jsou předmětem zájmu mnohých mágů. Někteří z nich znají jejich obyvatele až příliš dobře. Provozování umění démonologie je na mnoha magických institutech zapovězeno, ale vždy se najde někdo, kdo nejen v zájmu výzkumu obejde pravidla ... Mnoho mágů je ochotných dát cokoli za více moci a kdo jiný by jim ji mohl poskytnout, než právě sféry a jejich obyvatelé ...

Formula diaboli aneb průvodce astrálního chodce - část I.

Démoni jsou bytosti obývající Kionské astrální sféry. Do našeho světa se mohou dostat samovolně skrz trhliny, nebo mohou být přivoláni inteligentními bytostmi pomocí umění démonologie. Pouze mocnější a inteligentnější démoni se mohou do reálného světa přemístit sami. Démonů je obrovské množství a sféry jsou do jisté míry svět sám pro sebe. Dosud bylo prozkoumáno a popsáno pouze malé množství těchto bytostí.

Vyšší démoni

Vyšší démoni jsou obyvatelé sfér, kteří si při příchodu do našeho světa zachovávají hmotné tělo. Nejčastěji přivolávanými jsou Démoni služebníci, kteří mají většinou velmi omezené využití, ale jejich služby jsou levné a prakticky bezrizikové. Další skupinou jsou Démoni válečníci, kteří slouží především jako ochránci nebo vojáci v armádách čarodějů, a Ďáblové, jejichž služby si může čaroděj koupit. Někteří z těchto démonů jsou poměrně dobře prozkoumáni a podle síly rozděleni do devíti kruhů, služebníci jsou z hlediska démonologie jakýmsi nultým kruhem.

Démoni válečníci

Válečníci jsou ve většině případů zlé a nepříliš inteligentní obludy, často alespoň vzdáleně humanoidního vzhledu. Domluva s nimi většinou není možná a aby nad nimi vyvolavač získal kontrolu, musí je ovládnout. Lze je bez problémů zadržet magickými symboly příslušné síly (podle kruhu povolávaného démona). Válečníci mají na světě jediný úkol - bojovat za svého pána. V případě, že se však démona nepodaří ovládnout, nebo se vymkne kontrole mága, řídí se vlastní (zlou) vůlí. V případě mocnějších démonů to bývá většinou čarodějův konec.

Ďáblové

Ďáblové jsou mnohem inteligentnější bytosti než běžní démoni. Není možné je ovládnout (ale lze je zadržet magickými symboly) - evokátor s nimi musí dosáhnout dohody. Podle podmínek dohody poté může démonolog požadovat po ďáblovi určité služby, ale na druhou stranu musí většinou něco obětovat. Ďábel může mít zájem o mnoho věcí, od několika let života, po mágovu duši. Nutno podotknout, že ďábel málokdy hraje fér (i kdyby z toho nic víc nezískal) a přesto, že podmínky smlouvy vždy dodrží, snaží se najít cesty jak ji obejít (mnohdy do smlouvy sám takovouto kličku vloží). Pokud se takováto klička povede démonologovi, nižší ďábel se nejspíše rozčílí, zatímco démon nejvyšších kruhů dokáže lidskou vychytralost ocenit.

Démoni služebníci

Sluhové jsou démonické bytůstky, které může mág povolat za poměrně malé množství magické energie, aby pro něj vykonaly určitou práci. Většinou nemají magické schopnosti a v boji se neuplatní, ale mohou vykopat podzemní tunel, prohledat katakomby, nebo třeba doručit zprávu - zkrátka cokoli, na co je mág příliš líný, slabý nebo neschopný.

Démoni posedlosti

Fyzické tělo je ve své podstatě kotvou, která drží duši v reálném světě. Démoni, kteří nemají vlastní fyzické tělo potřebují v našem světě něco, čeho by se mohli držet. Podle povahy této kotvy rozlišujeme tři druhy nižších démonů. Někteří mohou posednout fyzické tělo jiné bytosti, které pak mohou škodit, ale někdy také být prospěšní. Další typ nižších démonů se váže na neživé předměty, které poté mohou získat speciální magické schopnosti. Poslední druh, takzvaní konstrukční démoni, si vytváří tělo z nejbližšího matriálu, který je pro ně použitelný. Poté mohou sloužit podobně, jako démoni válečníci. Do našeho světa nemohou pronikat samovolně. Kromě konstrukčních démonů je není třeba ovládat.

Posedlost osoby

Démoni posedlosti osoby se většinou projevují jako kletba, či požehnání (kletba je mnohem častější). Ani démoni s kladnými schopnostmi však nikoho neposlouchají a používají je podle vlastního uvážení. Zapudit je dokáže démonolog, kněz či kdokoli jiný ovládající vymítací techniky.

Posedlost předmětu

Tito démoni přebývají v předmětu, který jim vyvolavač zvolí (jim samotným to bývá jedno). Tento předmět poté přejímá jejich schopnosti (většinou magické povahy), které může využívat jeho majitel v závislosti na démonově míře ochoty spolupracovat. Parametry sesílání kouzel může u většiny případů určit evokátor (slovo, pohyb, stisknutí spínače, mentální povel, ...). Pokud tak neučiní, bude si démon využívat schopnost podle vlastního uvážení a momentální nálady (běžné u negativních schopností). Osoba znalá vymítacích technik dokáže démona z předmětu uvolnit.

Konstrukční démoni

Konstrukční démoni využívají neživý materiál k tvorbě vlastní tělesné schránky. Může to být prakticky cokoli (podle druhu démona) - od prachu přes dřevo až po mrtvá těla. Běžně se tímto způsobem tvoří golemové a mnoho mágů používá tuto techniku namísto nekromancie nebo šamanského vyvolávání elementálů. Inteligentnější démony většinou musí evokátor ovládnout, ti méně chytří zkrátka poslouchají každého, kdo jim něco přikáže. Jen velmi málo z nich má nějaké magické schopnosti (mimo konstrukce těla). Postava, která ovládá vymítací techniky dokáže démona z jeho těla odpoutat a odeslat zpět do sfér.

Diskuse pro článek Formula diaboli - část první:

2. made
13.01.2016 [10:31]

<a href="http://www.swissreplicasale.co.uk/">2016 Swiss replica watches uk for sale</a>
<a href="http://www.orologireplicaoutlet.com/">Vendita Replica Orologi Rolex</a>

1. made
13.01.2016 [10:31]

[url=http://www.replicaonline.co.uk]Breitling replica[/url]
[url=http://www.ourdiscountshop.co.uk]Replica rolex[/url]

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Brána


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2