Bestiář - Orci, skřeti a další havěť

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Z lidských bestiářů a pojednání o zlých rasách pozemských i podzemských...

"Když neznáte svého nepřítele, když nevíte s kým bojujete, tak nikdy nemůžete bojovat a vítězit, to je první pravidlo války."
Generál Zarek

Skřeti

Tato rasa byla kdysi stvořena jako esence zlých duší, putujících po smrti do astrálních sfér, kde je mocnou magií zachytil Xarth a zotročil si je. Skřeti byli nejpočetnější součástí Xarthových legií zla, které vtrhly na svět Kionu v druhém věku (Draků a elfů). Ač se národům Kionu podařilo je porazit nikdy skřety nevyhladili. Ze skřetů, kteří údajně dezertovali a prchli z bitev na Caravonu se údajně vyvinuli dnešní orkové, tak jak je známe. Co je pravdou toť otázka. Nyní se skřety můžeme setkat jen velmi vzácně, ale spíše se bude jednat o nějaké křížence, než o původní Xarthovy skřety. Zbytky jejich národa sídlí snad jen v Córinově pěsti, nebo jiných temných místech. A teď již k popisu skřeta:

Skřeti nejsou příliš vysocí, když se narovnají sotva přesáhnou výšku průměrného trpaslíka. Jejich pokožka je tmavě zelená a čím je skřet starší tím více tmavne a objevují se na ní větší a větší černé skvrny. Říká se, že čistokrevný skřet umírá, když už je jeho pokožka černá jako uhel, ovšem toto tvrzení je pouze spekulací vzhledem k tomu, že pravděpodobně žádný člověk neviděl skřeta umírat přirozenou smrtí. Krom tmavé barvy je pokožka také na omak velmi drsná a vyskytuje se na ní množství různých boláků neznámého původu. Krev mají skřeti taktéž tmavou až černou. Oči skřeta se podobají plazím zorničkám, ale jejich barva je obvykle červená až rudá. Mimo jiné umožňují skřetům vidět i v hluboké tmě, nebo podzemí.


Orci

Orci jsou nejrozšířenější "zlou" rasou Kionu. Nikdo nemá přesný přehled, ani představu, kolik jich na povrchu, nebo pod povrchem světa Kion běhá, nicméně čísla by to byla vysoká a směle by se dalo mluvit o tom, že orci jsou nejpočetnější rasou vůbec. Orci jsou velmi přizpůsobiví tvorové tvorové a jak se říká - mají tuhý kořínek. Nepobrali příliš rozumu, svalstva, ani krásy, ale to samé kdysi tvrdili i Věční elfové o malém nárůdku lidí a podívejte, kde jsou lidé a jejich mocná království teď. Je to samozřejmě přehnané přirovávat orky k lidem, ale mají toho společného více, než by se nám na první pohled mohlo zdát. Především je to jejich touha po moci, vůle k životu a silná sociální role jejich společenství jako národa. Také se velmi rychle a rádi rozmnožují. Běžná doba těhotenství orky (samičky) je pouhých pět měsíců. To je ve srovnání s lidmi, nebo horaly, kteří se mohou dožívat skoro stejného věku velký rozdíl.
Co se týká společenství orků - orci se spojují do kmenů. Ač se to nezdá, orčí kmeny jsou poměrně soudržné. I ten nejhloupější ork ví, že sám nepřežije. Kmeni obvykle vládne ten nejlstivější, nebo nejchytřejší (v orkštině jsou tato dvě slova synonymem) ork. Ten má absolutní moc. Druhou nejvýznamnější rolí v kmeni je pozice nejstaršího šamana, který obvykle fuguje i jako rádce náčelníka. V některých civilizovanějších orkských společenstvích je prokázána i existence tzv. Rady Starších, jejíž nejzkušenější členové se radí i se samotným náčelníkem, a ten jim naslouchá. V jiných kmenech se může jednat i o radu nejzkušenějších bojovníků...

Goblini

Nikdo přesně neví, odkud se tato rasa vzala, ale usuzuje se, že se jedná o křížence démonů a orků. Goblini jsou velicí zhruba jako člověk, mají temně zelenou zrohovatělou kůži, která na pohled připomíná plazí šupiny. Jsou velmi vynalézaví a zákeřní. Dokážou se rychle a nenápadně pohybovat a často útočí ze zálohy. Goblini jsou sice od přírody zbabělí (jako ostatně všechny podobné rasy), ale velice rádi se na bojiště vracejí, aby ze zálohy napadli vítězící nepřátele. Žijí v tlupách, podobně jako orkové v kmenech. Jejich "armádu" tvoří poměrně malé oddíly, které občas vyráží na loupeživé výpravy i na značně vzdálená místa. Většinou používají zbraně a zbroje ukradené ostatním technologicky zručnějším rasám, ale objevují se i zprávy, že silnější gobliní válečníci vlastní i zbraně démonů. Pokud nemá goblin k dispozici zbraň, útočí (a to mnohdy o poznání zuřivěji) svými drápy a ostrými zuby.

Goblini žijí především v jeskyních pod Ztracenými horami, ale i v dalších jeskynních systémech všude po světě. O jejich společnosti se toho moc neví, ale patrně jde o soustavu menších klanů, které podléhají nejvyššímu vůdci goblinů nazývanému "z'grlat gobli'skré" (doslova "nejvyšší vůdce gobliní hordy"). Tohoto vůdce pravděpodobně jinkdo z ostatních ras nikdy neviděl a proto je tento tvor napůl mýtickou postavou - existují názory, že vůdce je jen symbol, který má gobliny sjednocovat. Jednotlivým klanům pak vládnou "draz'kai" - šamani obdaření mocnými démonickými schopnostmi a "draz'sarch" - nejlepší válečníci.


Nisen a Morten

Diskuse pro článek Orci, skřeti a další havěť:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Upírka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2