Doplňky - Návykové alchymistické přípravky I.

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Návykové alchymistické přípravky I.Přesto, že mnoho těcho látek vzniklo spíše jako alchymistické omyly, jednoznačně se prodávají mnohem lépe, než ty povedené. Drogy přináší mnoha lidem štěstí a mnoha také nemalé peníze. Nejedná se pouze o opiáty a halucinogeny, mnoho drog má také různé posilující a stimulační účinky. Mnoho hrdinů někdy ve svém životě zkusilo některý z těchto přípravků. Kdo by nechtěl mít větší sílu, odolnost nebo třeba absolutní soustředění. Kdo by neocenil utišení bolesti po těžkém zranění. Bohužel tyto přípravky spojuje to, že jsou většinou silně návykové ...

Gelant

(jinak také bahno nebo hlína)

Poměrně známá psychoaktivní droga užívaná především ve Městě vyhnanců, kde je vyráběna asi v největším množství na celém Kionu. Lze ji sehnat téměř v každém městě (mnohdy od lidí, od kterých byste to skutečně nečekali) za poměrně nízkou cenu (zhruba 1 - 3 stříbrné za dávku). Vyrábí se z plísně přísavičné (penicilinum gelanticum), která roste v hojných množstvích ve vlhkém, chladném prostředí (podzemní chodby, jeskyně, ...) a vytváří nazelenalé skvrny na stěnách a kamenech. Po zpracování vypadá jako zelenohnědý prášek. Droga patří mezi psychedelika - navozuje pocity uvolněnosti, radosti a snění, ve větší míře působí jako silný halucinogen. Při předávkování rozleptává sliznice , což většinou vede k silnému krvácení z úst a z nosu a následně ke smrti. Užívá se většinou vdechováním v prášku (proto se říká "Šňupat hlínu"), občas se míchá s jinými drogami zředěná trochou vody (v tomto stavu skutečně připomíná bahno). Droga je silně návyková.

Methacrenol

Droga používaná pro svojí schopnost stimulovat svaly a celkovou odolnost organismu. Vyrábí se z několika různých přírodních jedů, z nichž lze na prvním místě jmenovat Areninu růži (popínavá rostlina připomínající temně rudé růže, silně jedovaté výtažky byly často používány v rituální magii). Samotná látka se dodává ve formě bezbarvých krystalů, podobným soli, o velikosti asi 2 cm3, které lze rozpustit ve vodě, nebo v jakémkoli jiném nápoji (má silně nasládlou chuť). Závislost se začíná objevovat po 3 - 5 dávkách v průběhu 3 - 5 dní (jedna dávka na den, při častějším používání než dvakrát za den se objevují vedlejší příznaky, jako svalové křeče, silná únava a smrt (viz dále)). Postava pod vlivem drogy má bonus k odolnosti a síle*, navíc jen velmi málo cítí únavu (při dlouhodobém užívání skutečně nepotřebuje spát, dokud je pod vlivem, stačí čtyři hodiny doznívání efektu). Efekt drogy je značně dlouhodobý, trvá celých 10 hodin, s postupným dozníváním dalších 4 (už nedává bonus, ale některé svalové partie zůstávají posíleny, např. bránice, mezižeberní svaly a myokard). Při častějším nebo několikanásobném dávkování se efekt sčítá, ale po krátkodobém působení nevyhnutelně vede k poruchám organismu a v extrémních případech až ke smrti (2 dávky = svalové křeče běžného typu; 3 dávky = časté a silné svalové křeče, velmi neúměrná zátěž myokardu; 4 dávky = křeče mohou způsobit až lámání kostí, velké nebezpečí infarktu myokardu; 5 dávek = srdeční arytmie, infarkt, zhroucení hrudního koše nebo zlomení vazu v důsledku svalových křečí). Dlouhodobé užívání může vést k velkému vyčerpání organismu a vysoké zátěži srdce, která může ve vyšším věku vést k infarktu. Ve větších městech ji lze sehnat asi za 3 - 7 stříbrných za dávku.

*DrD - bonus +1 k vlastnostem síla a odolnost (ne k bonusu!), za zvýšení odolnosti není žádný přírůstek životů.
*Systém VAH - bonus +1 k vlastnostem síla a odolnost, za zvýšení odolnosti není žádný přírůstek životů.

Diskuse pro článek Návykové alchymistické přípravky I.:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Trpasličí tunely


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2