Doplňky - Z trpasličího atlasu rud a minerálů I.

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Z trpasličího atlasu rud a minerálů I.Trpasličí znalosti toho, co leží pod zemí jsou proslulé mezi všemi národy Kionu. Chceš vědět, co je to za kámen? Zeptej se trpaslíka. Nemáš po ruce trpaslíka? Sáhni po trpasličí knize. Trpaslíci knihám moc nefandí, ale jejich publikace o minerálech a rudách jsou nepřekonatelné. Nahlédněme tedy do jedné z nich a podívejme se na vzácné rudy a minerály Kionu.

Aterit

Aterit, neboli černý mramor, je zvláštní minerál černé barvy. Na dotyk je vždy ledově chladný. Je netečný k veškerým známým druhům energie - od tepelné po magickou. Navíc je tento minerál prakticky nezničitelný fyzickou silou. V dnešních dobách je poměrně vzácný a zřídka jej lze najít v malých množstvích mezi jinými horninami.
V minulosti využívali aterit ve větší míře sinthri, jejichž citadela byla prý postavena právě z tohoto nerostu. Těžko říci, kde ho získali takové množství ani jakým způsobem jej opracovávali.
Aterit vždy symbolizoval neměnnost a nezničitelnost, ale také smrt a temnotu (především kvůli chladu, který vydává). Amulety z krystalů ateritu mají za úkol především chránit svého nositele (bonus ke kvalitě zbroje).

Morten

Zirkonit

Je zvláštní nafialovělá ruda. Nyní je známá spíše už jen z legend. Vyskytuje se jen ve velmi malém množství na stříbrných žilách. Lidé si dlouho mysleli, že je to jen parazit, dokud se od trpaslíků nedozvěděli o jejích zvláštních vlastnostech. Zirkonit má totiž rušivé účinky proti magii. Pokud se ho trochu vtaví do zbroje, štítu, amuletu, nebo kamkoliv jinam, začne fungovat, jako rušič magie. Největší zdroje této rudy mají pochopitelně trpaslíci, kteří z něho dokáží vyrobit i celou zbroj. V blízkosti trpasličího válečníka v takovéto zbroji má kouzelník velmi malou pravděpodobnost na úspěšné seslání kouzla. Ovšem tyto zbroje jsou již historií, nyní se lze se zirkonitem setkat maximálně ve válečnických amuletech, ale i ty jsou velmi vzácné. Také životnost zirkonitu se různí, ale jeho účinky netrvají věčně. Obzvláště přímé sluneční světlo má velmi nepříznivé účinky. Když je zirkonit delší dobu vystaven přímým slunečním paprskům brzy se na něm objevují tmavé skvrny a jeho účinnost rapidně klesá. Zirkonit může být roztaven a zpracován jen při vysokých teplotách (zhruba jako zlato).

Nisen

Diskuse pro článek Z trpasličího atlasu rud a minerálů I.:

20.02.2009 [12:26]

Teplota tání zlata je 1064,18?C a teplota tání železa je 1535?C.. Komentář patří k poslední větě. EmoticonEmoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Upírka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2