Doplňky - Z trpasličího atlasu rud a minerálů II

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Z trpasličího atlasu rud a minerálů IIDalší dvě položky ze sbírky vzácných kovů a rud.

Thyron

Kov tmavě šedé až černé barvy. Jeho mechanické vlastnosti jsou podobné oceli, pouze je o něco lehčí, výskyt je však poměrně vzácný. Ruda kolem sebe vytváří pole, které lze přirovnat k magnetickému poli magnetitu, pouze místo na kov působí na mysl inteligentních bytostí. Toto pole má silně psychoreaktivní efekt a doly, které obsahují větší množství thyronu bývají často pokládány za prokleté. Inteligentním bytostem s nižší vůlí* totiž tento kov napadá mysl a delší působení může vyvolávat i halucinace. Bytosti s vysokou vůlí* mohou naopak toto pole regulovat a manipulovat s ním - snižovat nebo zvyšovat jeho intenzitu a tak ovlivňovat mysl ostatních. Vhodnou úpravou při kování lze také docílit snížení psychoreaktivního efektu.
Nejvyšší účinnost má thyron v přímém kontaktu s tělem bytosti, proto býval využíván především k výrobě zbraní. I se sníženou intenzitou pole má thyron devastující efekt na nervovou soustavu a psychiku zraněného. Základem je působení kovu v přímém kontaktu se senzitivními nervovými zakončeními, které následně vnímají bolest s neskutečnou intenzitou, přestože tomu zranění neodpovídá. To má za následek další zranění cíle útoku, které je však čistě psychického rázu. Většinou bývá používán pouze na výrobu ostří zbraně, zatímco zbytek čepele je čistě ocelový. Bez úpravy se thyron používá hlavně jako příměs do slitin na výrobu některých magických holí, přestože kovové hole jsou vzácné. Vyrábět zbroj z thyronu se nedoporučuje - vzhledem k obrovské intenzitě psychoreaktivního pole uvnitř brnění by se mozek majitele doslova upekl.
Thyron symbolizuje především zlou vůli a zákeřnost, na druhou stranu, vlastnictví takového šperku, či jiného předmětu, vypovídá o psychické odolnosti ale také inteligenci majitele. Amulety z tohoto kovu mají moc zvyšovat účinky magie působící na mysl a sílu jeho mentálního útoku, ale zároveň snižují nositelovu odolnost vůči těmto útokům.

*DrD - 8<INT<18
*Systém VAH - 8<VOL<18

Bílá ocel

Bílá ocel je kov vzhledem podobný stříbru, ale vlastnostmi spíše kvalitní oceli. Její využívaní není příliš rozšířené, právě kvůli jejím vlastnostem. Bílá ocel je pevnější než běžná ocel, ale také mnohem těžší a hůře zpracovatelná, což znamená dražší práci a potřebu většího množství svalů. Někdy se také objevují šperky z bílé oceli (poměrně drahé, vzhledem k obtížnosti zpracování, cena se vyrovná zlatým šperkům.
Zbraň z bílé oceli je těžší*, hůře ovladatelná*, ale je pádnější* a její ostří snáze proniká brněním*. Těžko se také ztupí a málokdy se stává, že by se na čepeli objevil zub.
Pancíře z bílé oceli jsou většinou tenčí, aby se příliš nezvyšovala hmotnost, ale přesto jsou těžší než obvykle*. Zbroj z bílé oceli má především větší pevnost*.
Důležitý fakt je, že bílá ocel skutečně připomíná stříbro, takže patrně bude svým vzhledem lákat nenechavé prsty.

*DrD
- zbraň: postava potřebuje mít k používání zbraně určitý stupeň vlastnosti síla (určuje PJ podle typu zbraně), -1 až -2 k UČ, zvyšuje útočnost o +1 až +3 podle typu zbraně, při útoku čepelí proti brnění se počítá, jako by měla zroj o 1 nižší kvalitu
- zbroj - ostava potřebuje mít k používání zbraně určitý stupeň vlastnosti síla (určuje PJ podle typu zbroje), +1 až +3 ke kvalitě podle typu zbroje a tloušťky pancíře
*Systém VAH
- zbraň - +1 až +3 k minimální síle, -2 až -4 k přesnosti, +1 až +3 ke způsobovanému zranění podle typu zbraně, každé brnění jako by mělo o 1 nižší kvalitu, pokud se jedná o zbraň s ostřím
- zbroj - +1 až +5 k požadované síle, +2 až +5 ke kvalitě podle typu zbroje a tloušťky pancíře

Diskuse pro článek Z trpasličího atlasu rud a minerálů II:

05.09.2009 [22:13]

Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

kion


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2