Historie - Věk Bohů

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Věk BohůPrvní, nejstarší a nejdelší věk Kionu. Je to věk mýtický o němž kolují dnes už jen legendy. Kion vznikl jen jako "hra" - hra dvou Bohů Bratrů o moc, která se jim vymkla z rukou... Nyní je Kion opuštěn a ponechán jeho vlastní křehké rovnováze...

Věk Bohů

Kion je svět plný bouřlivých událostí a velkých bitev. To všechno jsou projevy jeho vnitřní nerovnováhy. Tato nerovnováha má kořeny u samotných stvořitelů Kionu. Dvou Bohů Bratrů, Stvořitelů, nebo také Tvůrců, kteří spolu v dávných dobách tento svět z mlh prázdnoty vytvořili. Ani oni sami spolu nedokázali vycházet v míru a udržovat rovnováhu. Později byli Bohové Bratři nazváni Temným Cúrinen a Světlým Corinem. Těm oběma, kdysi bratrům se zalíbilo v nekonečnu jedno místo. Jedno jedné. Začali o něj bojovat. Silný Corin vyhrával, a tak Lstivý Cúrin navrhl, aby tam stvořili svůj svět, a každý, aby tam stvořil jednu rasu. Corin, jež miloval den, krásu a moudrost stvořil Lidi Slunce. Cúrin, jež miloval noc stvořil lstivé a zlé Lidi Noci. Oběma národům dali jakousi moc, zvanou magie. Národy jí začaly využívat, množily se a zabíjely.
Takto to šlo věky, jež byly pro oba bohy pouhými vteřinami. Oba Bohy Tvůrce to už přestávalo bavit a tak si stvořili další mocné služebníky, každý své, aby jim sloužili. Pojmenovali je draci. Jedni byli draci temní a druzí draci světlí, dobří. Dali jim ještě větší moc a moudrost. Draci přišli k oběma lidům, a začali jim radit, jak proti sobě mají bojovat a nosili je na svých křídlech do bitev. Vše směřovalo do záhuby. V nespočetných válkách umíraly desetitisíce bytostí, během chvíle. Pak se váhy osudu přiklonily na stranu Lidu Slunce, světlo začínalo vítězit nad temnotou. Lidu Noci již zbývala poslední velká tvrz a Lid Slunce ji obléhal po sto dní a sto nocí. Takovou potupu však nemohl Temný Cúrin snést. Naučil tedy svůj lid mocné temné magii. S tou Lid Noci zničil mnoho sídel Lidu Slunce (údajný vznik Čaromoru).
Tím ovšem porušil pravidla "hry" a jeho božský bratr Corin se velmi rozlítil, když uviděl své milované trpět jako zrůdy a ve svém hněvu srovnal i poslední pevnost tmy se zemí. Tak vzniklo místo zvané Corinova pěst. Pak ve svém nekonečném rozezlení napadl i Cúrina a poslal ho v souboji kamsi do hlubin prázdnoty. Když to viděl uvědomil si, že zde nezbylo nic z temnoty. Z té temnoty, která je součástí noci, stejně jako je Slunce součástí dne. A uvědomil si, že jedno bez druhého nemůže být, že nemůže být den bez noci a noc beze dne. I našel jednoho z Lidí Noci - Xartha a aby zachoval rovnováhu a zároveň ochránil svůj lid, nechal ho uvěznit na Ostrově vyhnanců ve velké pevnosti, jejíž zbytky jsou nyní zvány Strážní tvrzí.
Ač Corinovi zbylo spoustu služebníků, přesto byl nešťastný a tak začal pro svoje potěšení tvořit různé národy a rozmanitá stvoření. Stvořil Věčné elfy, trpaslíky, lidi (i astrální sféry a mnoho jejich obyvatel) a mnoho dalších. Všichni sloužili dobru. Ač ho to velmi těšilo nemohl vymazat ze své božské mysli smutek a vzpomínky na Cúrina, byli to přece Bohové Bratři. A tak se začal připravovat na svůj odchod. Než Córin odešel vytvořil Bohy Strážce pro většinu ras. To jsou současní bohové na Kionu, tak jak je všichni znají. Pak odešel...

Nedlouho potom, co odešel Corin, se na světě znovu objevil jeden z temných draků, který přežil díky své, nyní už legendární zbabělosti. Proto se mu později z jazyka elfů začalo říkat Zargoz - tedy "Zbabělý". A Zargoz začal spřádat plány na pomstu. Na mysl mu přišel onen jediný přeživší člověk Noci, jenž byl vězněn na Ostrově Vyhnanců a jehož mysl byla již na hranici šílenství. Zargoz telepaticky pronikl do jeho mysli a podělil se s ním o ďábelský plán.
Když další den do jeho cely přišli strážci Slunečních lidí našli ho mrtvého. Kouzelníci určili, že se sám zabil nějakým zaklínadlem. Doopravdy ale spolu se Zargozem provedl mocné zaklínadlo, jež přeneslo jeho duši do astrálních sfér.
Když se Sluneční lidé dozvěděli, že poslední Člověk Noci zemřel, došlo jim, že kvůli zachování rovnováhy musí i oni odejít. Pro případ, že by se Lidé Noci vrátili nechali na Kionu v magickém spánku, v magické komnatě Tři mudrce, kteří podle legendy dlí ve třech komnatách, každý za třemi dveřmi, ke kterým tři klíče cestu otevřou. Ty rozdali novým "mladým" národům a tři dali i drakům. Pak odešli, snad do jiných světů vstříc svému osudu...
Když odešli Lidé Slunce, a zmizel i poslední Temný drak, i poslední Člověk Noci, tak se svět znovu pomalu začal dělit a formovat. Někteří bohové se stali dobrými bohy, jiní se stali bohy zlými. Postupně se vytvořily nové normy, co je dobro, co je zlo a i pojem zvaný neutralita, což je tzv. dosahování vlastních cílů, neboli menší zlo, jak říkají Věční elfové. Různé rasy začaly zabírat další území a válčit (ve jménu svých bohů). Svět Kionu začal nabývat novou rovnováhu, kdysi ztracenou. Ale netrvalo to věčně. Pak se opět vrátilo zlo, strašnější než kterékoli současné.
Po Cúrinovu odchodu Bohové Strážci začali bloudit i astrálními sférami, a našli i sféru, kde se ukrýval Xarth s temným drakem Zargozem a jejich dalšími temnými služebníky, které začal Xarth vytvářet pro své účely. Někteří z bohů se rozhodli, že pro posílení své vlastní moci využijí Xartha ke svým účelům a pozemským válkám. A tak začali tvořit další zlé a temné bytosti, jako např. ďábly ve sféře, která je mezi lidmi známá jako Peklo.
Tak se na pokraji této velké hrozby Kion přehoupl do druhého věku...

Diskuse pro článek Věk Bohů:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Skřeti


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2