Hrdinové - Ryšl Zemák

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Životopis známého cestovatele, badatele a dobrodruha. Pana hobita Ryšla Zemáka...

Ryšl Zemák

-hobit, cestovatel

Ač byl Ryšl Zemák slavným dobrodruhem na mnoha nebezpečných výpravách, zkoumající neznámo, sám žádné dobrodružné povolání neměl. Zlé jazyky o něm sice tvrdí, že v mládí si prý vydělával kradením, ale nic takového se u něho neprojevovalo ani nebylo dokázáno.
Mladý hobit Ryšl miloval odmalička neznámo. Rád prozkoumával okolí a objevoval nové věci. Na hobita byl velmi zvídavý a tím i, pro ostatní půlčíky, divný. Jeho otec byl úspěšný usedlý statkář a měl dost peněz, aby mohl synovi poskytnout vše po čem toužil. Ryšlova touha byla dostat se mezi tzv.: "Velké lidi" (hobiti se považují za "Malé lidi", ale to je jen otázka překladu). A tak ho jeho otec poslal na školu do Astalonie. Tam se Ryšl naučil číst, psát a spoustu dalších, pro hobita nezvyklých, věcí. Mladý Ryšl pochopitelně nejraději četl cestopisy. Už v té době toužil být cestovatelem, ale zatím to každý bral, jako mladickou nerozvážnost. Ryšl dostudoval a jeho touha mu stále zůstávala. Dalších 5 let pracoval v Astalonii, jako knihovník. Pak se seznámil s dvojicí slavných cestovatelů - bratry Otomarem a Norimarem Šlápotou. Ti ho spolu vzali na jeho první dobrodružnou výpravu. K domorodým obyvatelům na pobřeží Zakalu (bylo to teprve na začátku kolonizace). Ryšl tam v jednání s divokými domorodými náčelníky zaznamenával nečekané úspěchy. Jako hosti několika domorodých kmenů pobyli Ryšl Zemák a bratři Šlápotovi v Zakalu celkem 2 roky. Pak se slavně vrátili domů, kde Ryšl podle svých zážitků napsal knihu "Zelené pobřeží," pojednávající o domorodcích na pobřeží Zakalu a také o tamní fauně a flóře. Mezi učenci měla tato kniha velmi dobrý ohlas.
Půl roku poté se však Ryšl Zemák znovu (již podruhé) vypravuje na Zakal. Jeho společníky jsou opět bratři Šlápotovi. Tentokráte se již vypravují hlouběji do džungle, kde se setkávají s divokými kanibaly. Otomar Šlápota je sežrán divochy a zkroušený Norimar se vydává domů. Ryšlovým jediným společníkem se stává domorodý průvodce Zambo. Spolu s ním se Ryšl dozvídá o vyspělé Kezaarijské civilizaci a také mýty o kočičím lidu a pralesních elfech. Poté se vydává zpět do Astalonie, ale jen aby zorganizoval další výpravu. Zajímá ho totiž ona Kezaarijská civilizace a rád by se o ní dozvěděl co nejvíce. Oporou se mu stává významný botanik, jménem Frimvald Jensen.
Spolu s ním a velkou výpravou se tedy Ryšl vydává po stopách Kezaarijské civilizace. Po velkých útrapách se výprava dostává k cíli. Ovšem sestávávající se jen z Ryšla, pana Jensena, průvodce Zamba a dvou domorodých nosičů. Ryšlova vyjednávání byla velmi úspěšná a on i jeho společníci se stávají vzácnými hosty Kezaarijců. Ryšl se o nich dozvídá mnoho zajímavého a začíná psát knihu "Tajemství Zakalských civilizací". Pan Jensen podniká výpravy do okolí a nachází několik vzácných rostlin, včetně slavné "Jensenovy orchideje". Vzhledem k velmi náročné zpáteční cestě je pobyt u Kezaarijců neustále prodlužován, až do délky čtyř let.
Ovšem tím to nekončí Ryšl se stále více dozvídá o Kočičím lidu a stále více touží se k němu dostat, už jen proto, že by chyběli v jeho knize o Zakalských civilizacích. Po 8 letech se tedy Ryšl Zemák vrací na Zakal, aby proniknul ke Kočičímu lidu. Tentokrát již bez vážené společnosti pana Jensena. Ryšl Zemák nejdříve navštěvuje Kezaarijce (tentokrát je už na cestu k nim dobře vyzbrojen) a pak už se vydává hledat Kočičí lid. Po dlouhé cestě ho doopravdy nachází, ale na setkání s nimi nebyl vůbec připraven. Sám jen o vlásek uniká smrti (ne tak ovšem většina členů výpravy). Zjišťuje, že Kočičí lidé jsou velmi nebezpeční a jejich vládci jsou mocní šamani mající napůl tygří podobu. Uctívají boha boje a to krvavými obětmi (např.: členů jeho výpravy). To vše zapisuje do knihy " Tajemství Zakalských civilizací". Ryšl ještě dlouho přebývá v Zakalu, ovšem od Kočičího lidu se drží dál. Naopak se vydává na další výpravu (tentokrát téměř sám) a to konkrétně za "bájnými pralesními elfy". Po roce a půl tedy vyráží.
Jeho pátrání trvá téměř rok, než zažívá první setkání s Pralesními elfy. Zjišťuje však, že "Pralesní elfové" se již jen velmi málo podobají elfům skutečným. Až na špičaté uši. Ovšem bájná elfí moudrost a krása se těchto tvorů vůbec netýká. Jsou to spíše divoši. Přesto se o ně Ryšl zajímá. Má dokonce velmi význačné postavení. Pralesní elfové ho totiž považují za velmi zajímavého tvora. To trvá několik měsíců, dokud se Ryšl nenaučí něco z jejich řeči. Poté, když zjistí, že také patří k lidem a dokonce, že se přátelil s Kezaarijci , je uvězněn. Jako vězeň Pralesních elfů zůstává na jejich území něco přes šest let. Potom je osvobozen Kezaarijci.
Zajetí ho hodně poznamenalo a na dlouhých 13 let zůstává v Astalonii. Tam dopisuje svou knihu: Tajemství Zakalských civilizací. Je to velmi obsáhlý spis a Ryšl ho svěřuje do rukou jen několika důvěryhodných lidí.
Po dlouhých třinácti letech se Ryšl Zemák na žádost Astalonského krále vrací na Zakal a potlačuje tam domorodé povstání. V tamních koloniích Ryšl moc dlouho nepobývá a protože má chuť zažít nějaké další dobrodružství, tak začíná připravovat další výpravu. Jeho cíl je tentokrát neurčitý. Podvědomě opět míří do Kezaarijské říše. Po dlouhé cestě, plné střetů s divokou zvěří a kanibaly tam úspěšně doráží. V té době je však Kezaarijská říše ve válce s Pralesními elfy. Ryšl jim pomáhá jak to jen jde. Díky jeho pomoci a především odvaze Kezaarijských válečníků je rozsáhlý výboj Pralesních elfů zadržen a v říši nastává mír. Ryšl zůstává u Kezaarijů a odtud podniká další výpravy. V té době se mu mimo jiné podařilo sepsat knihu o jazyce Kezaarijců (napůl slovník). Ta už se ale do Astalonie nedostává, protože na Ryšla uhodilo stáří a on už se nikdy do civilizace nevrací. Jeho kosti tedy až dodnes dlí v zemi mocných Kezaarijů, kde prý má velkou svatyni...

Diskuse pro článek Ryšl Zemák:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

caravon


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2