Místopis - Cabangské souostroví

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Cabangské souostrovíCabang je velký ostrov (k němuž paří ještě několik menších) na jihovýchodě pod Caravonem...Ostrovy jsou obývané divokými piráty a pouštními kočovníky ve vnitrozemí...

Cabang

Je hlavním ostrovem Cabangského souostroví. Cabangské souostroví je již po mnohá léta útočiště pirátů všech ras. Před lety ho založil odpadlý Astalonský hrabě. Jeho jméno bylo slušným lidem již zapomenuto. Cabangští piráti ho však pamatují, jako Černou eminenci. Od dob jeho krutovlády se pány Cabangu stalo několik dalších, více, či méně mocných krutovládců. Ač by se to na první pohled nemuselo zdát, mezi piráty panuje jistá hierarchie. Jelikož do Cabangského souostroví patří tři ostrovy jsou zde tři Vládci ostrova. Nejmocnější z nich je samozřejmě vládce samotného Cabangu. Ten může nosit titul Krutovládce. Pod nimi jsou pak správci měst a pod správci jsou ještě kapitáni různých flotil (od 3 džunek, až po několik galér).
Na Cabangském souostroví nejsou samozřejmě normální zákony. Otroctví je zde povoleno a je velmi výnosné. Koupíte zde opravdu otroky všech ras. Stejně tak je povolen i obchod s drogami a dalším černým zbožím. Všechno toto je však podřízeno správci daného města, kterému musí obchodníci platit procenta. Od toho, aby je vymáhali jsou tu všemožní vrahouni a zabijáci, kterým se říká městská stráž. Nutno podotknout, že jejich úrovně bývají často o dost vyšší, než úrovně obyčejných městských strážců třeba v Astalonii. Je to z toho důvodu, že obchodníci kolem sebe také často mají různé žoldáky, nebo otroky vycvičené k boji.
Dále bych ještě rád zmínil oblíbenou zábavu pirátů, což jsou gladiátorské zápasy, na které sází. Největší aréna je v hlavním městě ostrova i souostroví jeho jméno je taktéž Cabang. Jo a té aréně se příhodně říká Aréna Smrti. Mnoho dalších arén je v dalších větších městech souostroví. V arénách bojují otroci, ale i tací šílenci, kteří jsou svobodní. Málokdo vyvázne z těchto arén naživu. A jen ti nejlepší se dostanou do Arény smrti (tam již většinou bojují profesionální gladiátoři).
A teď již k samotnému ostrovu Cabang (ostatní ostrovy budou zmíněny později). Jak již bylo řečeno jeho hlavní město se honosí stejným jménem. Právě tam sídlí i současný krutovládce Ostrin Zrádný. Druhým místem, kde by jste tohoto kluzkého chlápka, nebezpečnějšího než ten nejjedovatější had, mohli najít je pevnost, nebo hrad, chcete-li, ležící několik desítek mil za městem na úpatí Divokých hor. Jmenuje se, jak jinak, než Cabang piráti opravdu nejsou moc originální ve vymýšlení jmen, pro jejich pevnosti, města, ostrovy, či souostroví Tuto pevnost nechal postavit sám Černá eminence. A to opravdu důkladně. Zvláště pak její kobky jsou velmi proslulé. Nikdo odtamtud údajně nedokázal vyjít živý (a to tam bylo na tisíce vězňů). Pokud o něco Cabangští piráti opravdu nestojí, pak je to zklamat jejich pána natolik, aby je tam poslal.
Dalšími městy na Cabangu jsou na severu Zint a na západním pobřeží Gerret. Obě jsou poměrně velká. Hlavně Zint ten je jen o něco málo menší, než Cabang. Zint je proslavený hlavně kvůli obrovskému trhu s otroky. Je to největší centrum obchodu s otroky na celém souostroví a i v širokém okolí.
Na severozápadě ostrova pak leží pevnost Chalkis. Je poměrně velká a za jejími hradbami se skrývá celá vesnice. Na jihu ostrova leží ještě další pevnost. Jmenuje se Iridan. Je o poznání menší, ale přesto je stále soběstačná.
Dalším, co bych měl zmínit, je velká poušť uprostřed ostrova. Nazývá se Zozorská. To proto, že ji obývá divoký pouštní lid, piráty nazvaný Zozoři. Tato oblast již nespadá pod moc pirátů, jako pobřeží. Zozoři prý zabijí každého, kdo vkročí na jejich území. A tak tam piráti nechodí. Ač jsou jim Zozoři trnem ve středu jejich ostrova, jakákoli akce proti nim je téměř nemožná. V poušti by bojechtiví žoldáci brzy zemřeli. Navíc se Zozoři umí výborně skrývat a je možné, že i kdyby poušť prošli křížem krážem, žádné Zozory by nenašli. Více o tomto malém, ale bojovném pouštním národě bude zmíněno v nových rasách, popř.: v bestiáři.
Pak už na Cabangu leží jen 2 hornatiny. Jsou to Vyprahlé skály bohapustá, suchá skaliska, kde jediné co můžete najít je velké množství různých druhů hadů. A Divoké hory pohoří, zabírající celý východ ostrova a svažující se až k moři. Obývají je jen různé divoké bestie, jako například vzácné Mantichory. Téměř žádní lidští tvorové zde nežijí, snad jen pár bláznů, prchajících před bůhvíčím, ochotných riskovat, že každý nový den bude jejich posledním.
Nakonec zde ještě musím zmínit ještě řeku Ylok, která je jedinou pořádnou řekou na celém ostrově. A jelikož je splavná, představuje důležitou spojnici mezi Zintem a Cabangem.
Toť vše (prozatím) o Cabangu. Postavy by si zde mohly zahrát poměrně zajímavá dobrodružství. Například by mohly být zajaty piráty a donuceny bojovat v arénách. Nebo třeba cesta přes Divoké hory by mohla být zajímavá. Proč by se tam postavy vypravili a co všechno by zažili už však nechávám na Pánu hry.

Diskuse pro článek Cabangské souostroví:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Skřeti


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2