Místopis - Čaromor

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

ČaromorČaromor je temné místo, poznamenané nevyzpytatelnou a velmi mocnou magií, která zde řádí už po tisíciletí. Je to velká upmínka na moc Lidu Noci, který to má na svědomí a ač je již dávno pryč stále jejich magie proudí těmito ponurými místy...Jen blázen se do těchto míst odváží...

Čaromor

Ve Věku bohů bylo toto místo velmi významným centrem národa Lidu Slunce. Legendy praví, že právě tam leželo prastaré a mocné město, které bylo snad tím nejkrásnějším a nejmocnějším z měst, co Lidé Slunce vytvořili. Právě to bylo největším trnem v oku Lidí Noci. Z tohoto města pocházeli ti nejvýznamnější bojovníci a magikové Lidí Slunce, a zde byly přechovávány ty nejvzácnější artefakty té doby. A to vše bylo pro slávu Córina, dobrého boha Lidu Slunce.
Avšak jednou přišel pád - mocní a zlí klerici, mágové a čarotvůrci Lidu Noci se spojili a temnou mocí magie, kterou jim dal jejich zlý bůh Cúrin, město zničili. V jednom okamžiku proměnili město i okolí v pustinu bez života.
I právě tento čin přivodil odvetu od samotného boha Córina, když udeřil na město Lidu Noci a vytvořil tak místo zvané Córinova pěst (viz.: Historie-Věk bohů).
Ale zpět k Čaromoru:
Z nádherného města Lidu Slunce se rázem stala magická pustina bez života. Část té temné síly, kterou vynaložili zlí mágové na zničení tohoto místa zde stále zůstává. Čas jakoby se tam zastavil. Nad místy zkázy se stále převalují černošedá mračna, zahalující trosky, ležící v popeli z těl Lidu Slunce. Magie tam nefunguje tak jak by měla, proto se sem odváží málokterý kouzelník. Vznikají tam různé magické anomálie, jako například velké zčernalé kusy trosek, visící ve vzduchu tak, jak do něho byly před tisíci let, vymrštěny obrovským výbuchem. Vyskytují se tam také magické anomálie pracující s časem, nebo takové, které vás přesouvají z místa na místo. Údajně tam existuje několik magických anomálií, které tvoří brána do jiných světů.
Tato pochmurná krajina, plná popele , smrti a temné magie, skýtá, pro toho, kdo se rozhodne vydat se tam, malou šanci, že snad objeví něco z toho, co zbylo po Lidu Slunce. Ale jen málokdo se odtamtud vrátil takový, jako byl předtím (I když většina nešťastníků se nevrátila vůbec).
Ač koluje, že Čaromor je nebezpečný hlavně pro kouzelníky, protože temná magie tam je dokáže, ve spojení s jejich magickou silou, během chvíle zahubit (a kouzla seslaná tam působí úplně jinak), rozhodně neplatí to, že pro ostatní je tam bezpečno. Každý, kdo se totiž dostane na území Čaromoru je vystaven vlivu silné magie (kterému i mocné amulety špatně vzdorují), útočící na jeho psychiku. To ho pomalu ničí a také mění. Žádné rozumné (ani hloupé) stvoření by tam nemělo setrvávat moc dlouho.
Navíc okolí Čaromoru obývají různí mutanti, znetvoření zlou magií, kteří útočí na každou živou bytost. V samotném Čaromoru se však ani ona krvelačná, znetvořená stvoření neodváží přebývat. Jejich rozměry a vzhled se poměrně různí, nicméně obojí je dost strašlivé...
Toť prozatím vše o temném Čaromoru.

Diskuse pro článek Čaromor:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

kion


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2