Místopis - Gardush

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

GardushNehostinná země barbarů, ležící na severovýchodním okraji doposud známého světa. Je to země vysokých hor, širokých zamrzlých plání, hlubokých tajg, severských průzračných jezer a těch, kteří se nebojí vzdorovat divokým životním podmínkám v této zemi.

Gardush

Gardush je země, jejíž nejvyspělejší civilizace je civilizace barbarů, kteří ovládají jak jižní a západní pobřeží, tak velkou část vnitrozemí až k horám, které nazývají Agozské. Lidé se v této zemi vyskytují jen velmi zřídka a když už nějakého potkáte, tak si můžete být jisti, že patří k otrokům barbarů.
Gordské království je centrem civilizace Gardushe. Jeho historie je poměrně mladá. Před čtyřmi sty lety mladý barbarský náčelník Gord zvaný "Sjednotitel" přišel z pohoří Agoz společně s bohem barbarů Uzagem v podobě mocného ledového obra. Společně silou sjednotili pět barbarských kmenů a Gord se stal jejich králem. Vládl ještě mnoho let a před svojí smrtí ustanovil svého nástupce, nejlepšího z válečníků a ten zase ustanovil svého nástupce a tak to jde dodnes. Ledový bůh Uzag po nějakém čase barbary opustil a jak šel čas stala se z něho jen legenda. Legenda, kterou dodnes uctívají...
Království Gord se i nyní velmi dobře daří a nenechází v Gardushi žádné sobě rovné protivníky a tudíž roste a expanduje. Gordové také umějí stavět výborné a rychlé lodě a z jejich dvou velkých přístavů - Taradu a Ederu podnikají pravidelné loupeživé výpravy do různých koutů Kionu. Co se týče zemědělství Gordové pěstují jen minimum plodin a vyjímečně se zabývají pastevectvím, jinak jsou spíše lovci a sběrači.
Pohoří Agoz se táhne podél východního pobřeží od jihu k severu. Jeho severní část bývá ale nazývána příznačněji Ledové štíty. V pohoří Agoz sídlí hned několik národů, které divokost hor ukrývá před rozpínavostí Gordské říše i jinými nebezpečími. Národ, který ale nemá až tak špatné vztahy s Gordy je klan Morinů - neboli Modrých trpaslíků, kteří se tak nazývají díky lehce namodralé barvě jejich pokožky. Jinak je to jeden z dalších kutačských trpasličích národů, který si bedlivě střeží své tunely i podzemní síně.
Dalším, poněkud méně civilizovaným a divočejším národem, který sídlí mezi vrcholy pohoří Agoz a obývá i několikero spíše podvrchových tunelů v horách je kmen ledových trolů, který sám sebe nazývá kmenem Jin-Zag. Trolové jsou velmi nepřátelští k jakýmkoli cizincům a vlastně i sami od sebe dost často a rádi vyvolávají konflikty. Nejčastěji se potýkají s klanem Morinů.
Posledním národem, který obývá severnější část hor až k Ledovým štítům je národ Og´or, neboli Horských Ogrů. Jejich kmeny v nepřístupných horských údolích žijí často úplně separovaně a nemají ponětí o existenci jiných ras a civilizací ani ponětí. Když se setkají s jiným kmenem často to končí krveprolitím.
Severněji pak leží část Pohoří Agoz zvaná Ledové štíty a také Ledové jezero. Tato oblast je jen velmi málo prozkoumaná, protože je velmi nehostinná a moc živých bytostí tam dlouho nepřežije. Podle legend Gordů právě někde tam leží ledový dóm jejich boha Uzaga. Kionští myslitelé se však domnívají, že ona oblast je spíše obýváná divokými obry. To by bylo prozatím vše o divokém Gardushi...

Diskuse pro článek Gardush:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

caravon


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2