Místopis - Ilsea

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

IlseaNa jihovýchodě kontinentu Caravon leží Ilsea, země lesů. Obývají ji elfské národy, hrdé na svou vyspělou kulturu a dokonalé soužití s přírodou. Málokterý příslušník jiné rasy se kdy dostal dál než do přístavu Nevalya. Elfové své bohatství žárlivě střeží, něco se ale o jejich zemi dá zjistit...

Hvozd Ranyenëvan

O hvozdě Ranyenëvan (zkráceně Ranya) žádný ze smrtelníků příliš moc neví. Ten, kdo není elfem a podařilo se mu stanout alespoň ve stínu stromů majestátného hvozdu (a přežil to) může mluvit o štěstí, neboť elfové svůj les velmi pečlivě střeží.
Ve hvozdu samotném se nachází tři elfí města Naina, Varya a Hwesta. Každé z měst leží u jednoho z pramenů, které se později stékají v řeku Vanimë. Největším a nejpodstatnějším zdá se být Hwesta, ležící uprostřed mezi Naina a Varya. V tomto městě žije nejvíce elfů, spravujících své záležitosti, ale kromě nich tu také sídlí malá skupina příznivců bohyně lovu (Kreeny) Mahtar Mavoisi (volně přeloženo jako bojovníci stromů ). Tato skupina se věnuje především lovení některých nestvůr, které se v lese čas od času usadí a někdy vyjíždějí i do kraje konat službu své bohyni. V malém městě Naina potom žijí téměř výhradně elfí hraničáři a léčitelé, kteří předávají své znalosti elfům přicházejícím zdaleka a kromě nich snad už jenom několik bojovníků. Poslední město Varya je městem, kde kromě obyčejných obyvatel má sídlo skupina čarodějů, sloužících Branvionovi.
Tyto tři města však nejsou jedinými v tomto hvozdě. V samém srdci hvozdu se nachází ještě jedno město, zarůstající zelení. Toto nádherné staré město, kterému na kráse neubrala ani zchátralost je sídlem pověstných elfích druidů. Jediní, kdo s nimi snad mají nějaký kontakt jsou hraničáři ve městě Naina. Jisté však je, že tito elfové už natolik srostli s hvozdem, že se od něj nemohou odloučit ani nakratičko. Nenavštěvují proto Jezerní dóm a svému bohu slouží ve svém vlastním lesním chrámu.

Jezerní dóm

Je to elfí posvátné místo, chrám jejich boha. Nejméně čtyřikrát za rok (každé roční období) se zástupy elfů vydají na pouť, která je pro mnohé z nich nejdelší v jejich životě a pro každého, který není zasvěceným může být i poslední. Chrám se nachází na skrytém ostrůvku uprostřed jezera Yulmë. Do jezerního dómu snad ještě smrtelník nevkročil, ale musel by to být nádherný pohled na travnatém břehu se mlha rozplývá a příchozí již může vidět nádhernou konstrukci z bílého mramoru a ebenového dřeva A vevnitř, vevnitř...to elfové nikdy nikomu neřeknou...
Kromě neschůdného terénu je tu ještě jeden problém. Kněží totiž jezerní dóm pečlivě zabezpečili na cestě se skrývá spousta nebezpečných pastí. Dokonce, jako by se i příroda snažila pomoci, stává se někdy, že neznámý svatokrádežník zničehonic ztratí cestu po které šel a hledaje správný směr někam spadne a už se nezvedne.
Jedinými trvalými obyvateli Jezerního dómu je skupina kněží a jeden velekněz. Tito elfové již znají dóm i okolí natolik, že jsou téměř mimo nebezpečí zrádných pastí. Většina obyvatel Ilsei se po své cestě do chrámu a vzdání holdu bohu Eldorethovi nezapomene poradit s veleknězem, nebo přinejmenším s některým z knězů.
Jezerní dóm je oblastí lidem prakticky neznámou, stále nové a nové výpravy vyjíždějí, aby odhalily jeho tajemství...

Přístav Nevalya

Jméno tohoto velkého přístavu na pobřeží Ilsei se dá přeložit jako trápení, nebo utrpení. Tohle jméno přístav dostal, neboť jej elfové museli tvrdě vybojovat . Toto město je jediným z elfské říše, které je volně přístupné i ostatním rasám. Je to město obchodníků, kam se každý správný elfí řemeslník vydá alespoň jednou za půl roku. Nevalyjské veletrhy jsou pověstné téměř ve všech zemích Caravonu a málokterý obchodník si je nechá ujít. V Nevalye seženete téměř všechno od zbraní přes lodě až po nejnovější výstřelky jemné elfí módy .
Ve městě se rovněž nachází velká čarodějná univerzita, kde studovali nejvýznamnější čarodějové a čarodějky Caravonu. Univerzita není sice výhradně elfská, ale málokterý člověk udělá náročné zkoušky, uzpůsobené spíše pro elfí předpoklady.
Tohle vše je však pouze částečným významem města Nevalya, neboť v docích se nacházejí snad veškeré větší lodě v Ilsee.

Řeka Vanimë

Tato řeka, jediná v Ilseie a vlévající se do jezera Yulmë, je pro elfy téměř posvátná. Pro některé představuje život a proto ji chrání, někteří ji využívají pro plavbu k Jezernímu dómu a některým je živností. Elfí rybáři se ustavičně dostávají do sporu s knězi a druidy , kteří tvrdí, že ryby by se z Vanimë neměly lovit a že rybáři tím porušují rovnováhu přírody. Na druhou stranu rybáři tvrdí, že je to koloběh života - ryby se nepřemnoží a v řece zbude dost místa pro jejich potěr. Spousta elfů se k tomuto sporu staví nerozhodně, ale někteří ostře prosazují své názory. Tento rozpor tvoří trhlinu v jinak celkem pospolité společnosti elfů.

Diskuse pro článek Ilsea:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Brána


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2