Místopis - Království prokletých

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Království prokletýchKrálovství prokletých je ostrov daleko na západě, pod Corinovou pěstí. O této bohy zapomenuté zemi koluje mnoho pověstí. Mluví se o sluncem vyprahlých pustinách a otrávených řekách, o obrovských stupňovitých zikkuratech, zlatu a artefaktech ležících v písku a stvůrách, které je střeží. Málokdo sebral dost odvahy k cestě do této pekelné země a jen zlomek z tohoto počtu byl schopen popsat, co viděl. Mnoho učenců tak stále čeká na hrdinu, který odhalí tajemství tohoto ostrova ...

Království prokletých

Přestože o tomto pouštním ostrově koluje obrovské množství pověstí a legend, všechny se shodují v tom, že jde o místo, kde by obyčejný člověk přežil sotva pár dní. Obyvatele těchto končin většinou popisují jako "... vyschlé mrtvoly, jejichž kůže a svaly již dávno odpadaly z kostry, nebo jsou natolik vysušené tou pekelnou výhní, že se lámou při každém pohybu ...". Mezi nemrtvými najdeme především kostlivce a zombie, ale vládnoucí vrstvu tohoto podivného národa tvoří lichové - mocní nemrtví mágové. Tito "svobodní nemrtví" obývají jakási města, která tvoří uskupení stupňovitých pyramid a podivných hrobek. Většina nemrtvých se však v těchto městech příliš nezdržuje a vypadá to, že jen bezcílně prochází pouští. Největší z hrobek najdeme přibližně ve středu ostrova. Zde také sídlil král nemrtvých - nejmocnější lich světa a jeden z nejsilnějších mágů Kionu. Před nějakým časem však král kamsi zmizel a mezi lichy vypukly ostré spory o moc. Potyčky mezi nižšími nemrtvými jsou na denním pořádku.
Za zmínku jistě stojí také jediné skutečné město, které není tvořeno pouze hrobkami. Najdeme tu dokonce i pozůstatky budov. Toto město se nachází na východním pobřeží a mimo jiné funguje také jako přístav. V zálivu, v troskách obrovské budovy, připomínající nyní spíše jeskyni kotví podivné lodě s děravými trupy a roztrhanými plachtami, které čas od času vyplouvají na volné moře. Občas se objeví zpráva, že některé z pobřežních měst bylo napadeno nemrtvými, kteří se uprostřed noci objevili odnikud a k ránu opět zmizeli. Tyto nájezdy jsou však značně ojedinělé a není pravděpodobné, že by se nemrtví pokoušeli o expanzi.
Původ Království prokletých je zahalen tajemstvím, které znají snad jen ti nestarší z lichů. Podle budov je jisté, že je nepostavili nemrtví, ale že jsou pozůstatkem nějaké kdysi mocné civilizace. Podle legend obýval tento ostrov lid mocného krále Achira, který byl vyhlazen, když začala Xarthova invaze. Xarth údajně daroval ostrov sinthri výměnou za jejich podporu ve válce. Možná, že je obyvatelstvo Království prokletých posledním temným odkazem sinthri, kteří zmizeli počátkem věku lidí.

Diskuse pro článek Království prokletých:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Mořský had


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2