Místopis - Město vyhnanců

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Město vyhnancůKdesi v bažinách uprostřed Landrenského jezera leží prastaré ruiny. Kdysi zde stálo velké město Landren, většina jeho ruin se však již propadla pod hladinu. Dnes jsou tyto polozatopené ruiny domovem všemožných odpadlíků, zrádců, vrahů a ztracených existencí. Již řadu let funguje tato "skládka lidského odpadu" jako sběrnice toho nejhoršího, co lze na Caravonu nalézt. Za několik posledních let se však město změnilo z prostého útočiště vyhnanců a zběhů na poměrně dobře fungující organizaci ...

Město vyhnanců

Město se z velké části nachází v rozlehlých katakombách pod městem, které zatím nebyly zatopeny. Po stranách velice širokých tunelů zde stojí pokroucené dřevěné budovy, které zjevně stavěl někdo, jehož ruce na práci nebyly příliš zvyklé. Jádrem celého komplexu je Věž, jejíž část vybíhá nad hladinu. Zde sídlí rada, tvořená zástupci silnějších klanů, která udržuje formální demokracii. Ve skutečnosti vládnou městu různé klany, které sídlí v ostatních částech katakomb. Těchto frakcí je velké množství - od prostých zlodějů po temné mágy. Městem neustále zmítá boj o nadvládu a být členem rady není vůbec lehký úděl. Málokdo si udrží funkci déle, než rok. Klany jsou v praxi naprosto nezávislé na vůli rady (a ta si toho je vědoma, takže se tento fakt ani nesnaží změnit), samy si rozhodují o svých akcích i rekrutování nových členů. Jediným pravidlem je, že z každé akce musí být odveden podíl do městské pokladny. Dále má rada absolutní kontrolu nad černým trhem (viz dále).
Důležitým místem je podzemí Věže, které slouží jako tržiště s nejrůznějším nelegálním materiálem (vedou drogy, mimo nich je také možno zakoupit spoustu užitečných magických i nemagických předmětů i naprosto bezcenné tretky). Mnoho "obchodníků" zde nakupuje a za značné sumy prodává v jiných městech, například v Rashi.
Co se týče náboženství, většina vyhnanců uctívá bohy zlodějů své rasy. Na rozdíl od jiných měst zde není žádná moc, která by toto vyznání omezovala a nachází se zde tudíž asi nejvíce svatostánků těchto bohů na světě. Své zastoupení mají také bohové temného pantheonu (především Siene).
Přestože má obydlená část katakomb rozlohu středně velkého města, odhaduje se, že zatopené, nebo zčásti zatopené chodby jsou mnohem rozlehlejší. Odhaduje se, že zatím je prozkoumáno zhruba 20% chodeb. Přístup k odlehlejším částem však vůbec není snadný a to nejen kvůli vodě a závalům. Mezi vyhnanci se povídá o nepředstavitelných hrůzách číhajících v temnotě. Možná proto byla většina přístupů do vzdálenějšího podzemí zapečetěna a klany pečlivě hlídají průchody na svém území.

Diskuse pro článek Město vyhnanců:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Stín draka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2