Místopis - Obecný místopis

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Obecný místopisZde naleznete obecný popis kontinentů a dalších významných sídlišť různých národů Kionu. Je sestaven tak, aby odpovídal základní mapě světa Kion.

Obecný místopis

mapa

Córinova pěst je malý kontinent v severozápadním koutě mapy. Právě tam kdysi ležela mocná tvrz Lidu Noci, kterou ve svém hněvu zničil jeden ze dvou prastarých Bohů Stvořitelů - Córin. Od té doby je tam obrovská propast v níž sídlí (nyní) ti nejtemnější tvorové zla. Odtamtud vedou podzemní cesty do samotného pekla, a také je tam brána do Xarthovy sféry, kde je jeho bašta zla. Zbytek kontinentu je pokryt divokými horami, obklopujíc propast.
Ostrov Vyhnanců leží jižně pod Córinovou pěstí. Právě tam byl vězněn Xarth Lidmi Slunce. Dosud je tam mocná Strážní tvrz, která je nyní obsazena Xarthovými přisluhovači a hlídá přístup na sever, ke Córinově pěsti.
Království Prokletých - tento pouštní kontinent, tato kdysi mocná západní civilizace, byla také poznamenána Xarthem a král Achir. ze sebe i všech svých poddaných učinil nemrtvé. Sám se stal vrchním lichem a nastolil novou krutovládu. S Xarthem se však již také moc nepaktují. V Království Prokletých odumřely i poslední zbytky oáz a rostlin a nyní je tam jen poušť a pyramidy plné nemrtvých. Kdokoli živý by se tam těžko dostal, protože tam již není ani voda, či zvířata. Občas nemrtví použijí některé z opuštěných lodí ve svém kdysi přístavním městě a odplují na moře, kde se potulují, jako Bludný Holanďan.
Bezejmenné ostrovy - právě přes tyto ostrovy musí projít ten, kdo chce do Córinovy pěsti, nebo naopak. Na těchto ostrovech proběhlo mnoho bitev a střídavě je držel Xarth a lidská království. Nyní je ovládá rytířský řád Geveňanů, ve spojení s Macarem.
Zakal - tento velký kontinent, pokrytý pralesy obývá hned několik ras. Zaprvé tam leží mocné Kezariiské království, hlouběji v pralesích je silné společenstvo Kočičích lidí a také tam žijí různé domorodé kmeny. Mudrci však mluví ještě o jedné rase-o Pralesních elfech. Avšak o nich se skoro nic neví. Zakal i jeho obyvatelé budou ještě rozšířeni nějakým modulem (nebo něčím takovým..., hodně informací najdete také v životopisu Ryšla Zemáka - viz.: Hrdinové)
Dmyr - není ani tak kontinentem, ale spíše velkým ostrovem. Jak už jste se mohli dočíst výše obývají je Dmyrské amazonky. Dmyr leží na východ od Zakalu a je proslulý svými divokými pralesy. Ovšem kvůli amazonkám se na ně málokdo byť jen podívá.
Caravon je největším prozkoumaným kontinentem na Kionu. Leží na něm lidská království-Keldarie, Astalonie, Hornie a Macar. Pod horami žijí trpaslíci, ve velkém hvozdu elfové, při pobřeží lze najít svobodná města lidí. Také jemu budou věnována další rozšíření.
Cabang podobně jako Dmyr to není kontinent, ale velký ostrov. A není jediný, ale obklopuje ho několik dalších. Jsou to hnízda pirátů. Kdysi je vedl odpadlý Astalonský šlechtic, ale nyní ostrov vystřídal již několik různorodých vládců. Co nejdříve bude podrobněji popsán.
Gardush je kontinent o kterém toho není moc známo. Vládnou tam totiž mocní barbaři. Kdysi se před nimi třáslo každé město na východním pobřeží Caravonu, ale nyní se městům podařilo s barbary uzavřít několik obchodních smluv a tak je Gardushští barbaři napadají jen pod vlajkami Cabangských pirátů.
Severní země jsou ještě neprozkoumanější. Žijí tam různé ledové stvůry a na severu i argani (viz. nové rasy). Na pobřeží leží několik osad (smíšených), kde žijí různí odpadlíci. Ti obchodují s Astalonií a Keldarií.

Pozn.:
Několik věcí se na hlavní mapu nevešlo. Jedná se o dálný Pás Magie (viz.: Místopis), o ostrov Věčných elfů - Nalantan (viz.: nové rasy), který se nachází snad kdesi na jihu pod Zakalem. A také o Dračí ostrov (nikdo neví, kde leží), kde je bájné Dračí město.

Diskuse pro článek Obecný místopis:

25.01.2009 [10:00]

NisenToto je asi nejdůležitější článek pro základní orientaci ve světě Kion, pro sem se odážil dát ho do důležitých, ačkoli jsem v něm ještě nedávno provedl několik oprav menších nesrovnalostí...Na tehle článek navazují všechny ostatní místopisy a i místopis Caravonu, který je zatím hlavním kontinentem, který zpracováváme a kde i hrajeme...

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Stín draka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2