Místopis - Pás magie

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Pás magiePás magie je další místo, které nenajdete na mapě. Pás magie poskytuje utočiště mnohým mocným mágům, theurgům a dalším, kteří se zabývají magií . Ti společně vytvářejí mocnou organizaci, která pokojně funguje již přes tisíc let. Zároveň vytváří hranici na kraji doposud známého světa. Za ním jsou již jen Nekonečná moře a možná i bájné Dračí město, ale to už je jiný příběh...

Pás magie

Je souostroví táhnoucí se na jihu Kionského světa, až na samém pokraji Nekonečných moří. Tvoří ho skoro 39 ostrovů. Na tomto místě žije mocné společenství kouzelníků, alchymistů a dalších magiků. Odešli sem hledat pokoj a mír pro svou práci. Jeho historie sahá přes tisíc let zpět do Druhého věku, kdy sem přišli první dva mágové Věčných elfů - Leornan a Abnathan. Spolu s nimi přišel i mocný theurg Zakariel. Ti tři zde svými kouzly postavili první tři věže, dosud známé pod jejich jmény. Postupně přicházeli další a další mocní kouzelníci a alchymisté, někdy i kněží, unavení světem. Věží přibývalo až Pás magie vypadal jako hradba, udávající hranice dosud známého světa.
Ač byli Leornan, Abnathan a Zakariel již v době počátku Pásu magie staří, udávali jeho řád ještě dobrých 600 let. Poté i oni odešli. Zůstalo po nich mnoho objevů a nových zaklínadel. A také jejich tři věže. Po jejich smrti se správy Pásu magie ujal čaroděj Alcar, který ustanovil radu, které předsedal. Rada měla 9 členů, stejně jako měl jejich znak, Souhvězdí Pásu magie, hvězd.
Ale Alcar byl člověk, a tak jeho správcování trvalo jen 70 let. Pak ho vystřídali jiní. Důležité ale bylo založení rady, která začala určovat pravidla. Mezi ně patřilo například nevměšování se do světských záležitostí. Pás jen pozoroval, nepomáhal žádné straně a do svých řad přijímal každého, kdo to respektoval. Tak Pás magie funguje dodnes.
V Pásu magie má téměř každý kouzelník, či theurg vlastní magickou věž. Jen tři věže- Leornanova, Abnathanova a Zakarielova zůstaly po smrti svých pánů neobydlené. Věže skrývají velké bohatství a moudrost. Přístup do nich má jen rada, která je několikrát ročně navštěvuje a čte vzácné spisy a svitky. Ta také pečuje o artefakty tam uloženy.
Znakem Pásu magie je, jak už jsem řekl, stejnojmenné souhvězdí (o 9 hvězdách), táhnoucí se na jižní části oblohy.

Diskuse pro článek Pás magie:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

caravon


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2