Místopis - Pavoučí hvozd

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Pavoučí hvozdJeden z nejhlubších a nejtemnějších hvozdů, který je k nalezení na území Caravonu. Pavoučí hvozd skrývá mnoho nebezpečí a tajemství. Také hluboko v jeho nitru sídlí rasa temných elfů, uctívačů pavoučího boha Aranose. Něco z jeho tajemství se nyní pokusíme poodhalit...

Pavoučí hvozd

Pavoučí hvozd leží severovýchodně od hranic Astalonie a dělí jí tak od neméně nebezpečného místa, zvaného Čaromor. Pavoučí hvozd nikdy nebývalo klidné místo. Dřívější nájezdy temných elfů do Astalonie jsou sice nyní už jen součástí historie, ale stále zde není bezpečno. Dříve sahaly hranice hvozdu až do Astalonie, ale během let se Astalonii podařilo vykácet malou část hvozdu a zatlačit samotný hvozd i jeho zlé obyvatele za hranice svého království. Velký podíl na tom má především Nacaratské knížecví, které je tím dodnes poznamenáno.
Kdo tedy na území Pavoučího hvozdu žije a jak vypadají jeho hranice dnes?! Mezi Astalonskými hranicemi a hvozdem je několik mil vykácených plání, malých lesíků a vrchovin. Tam mají svá sídla osadníci z Astalonie, kteří zde zakládají své državy ve snaze rozšířit hranice svého království. Za nimi již začínají dřevorubecké osady a lesy, které postupně houstnou a přecházejí ve hvozd. V lesích je jen několik málo loveckých osad. Život tam už je velmi nebezpečný a lovci žijí ve svých opevněných hradištích nedůvěřiví ke všem cizincům. Přes den se pak odvažují za kořistí i hlouběji do lesa. Do hvozdu se pak odváží jen nějací bláhoví dobrodruzi, nebo dobře vyzbrojené skupiny lovců. Jediný kdo tam cestuje sám jsou hraničáři.
Tam kde již lesy začínají být temné a mění se na hvozd sídlí už jen divoká zvěř a stvůry. Jedněmi z predátorů, kteří tam žijí jsou i vlkodlaci. Hraničáři naprosto vážně mluví o hojném výskytu vlkodlačích tlup na tomto území. Za úplňku se pak tyto tlupy odvažují i hlouboko na lidská území a běda tomu, kdo není za takové noci skryt za dostatečně vysokými hradbami některé z loveckých osad.
Pokud by putoval někdo jěště dál do hvozdu, pokud by se mu podařilo uniknout vlkodlačí touze po krvi dostal by se na místa, kde i za dne vládne tma, kde vládne krutá ruka temných elfů. Okraje tohoto území bezpečně poznáte nejen podle temnoty, která zde panuje, ale i podle pokřivenosti okolí. Stromy se kroutí v podivných tvarech do velkých výšek a jsou místy protkány pavučinami, a hnízdy pavouků, velkých, nekdy přímo obřích pavouků? Zde už je pravděpodobné, že narazíte na hlídky a stopaře temných elfů. Temní elfové jsou od přírody velcí lovci a proto se často vypravují daleko mimo své území na lovy lidí, vlkodlaků, případně čehokoli jiného, co by jim mohlo zkřížit cestu, proto je krajně nepravděpodobné, že by jste na ně narazili až na jejich území, ale možné je všechno. Kdo by se nějakým zázrakem dostal ještě hlouběji bude mít tu čest spatřit ohavná sídla temných elfů. Aby je mohl spatřit nesmí hledět k zemi, nýbrž vzhůru. Sídla jsou totiž vysoko v korunách mohutných stromů. Mají podoby kokonů a jsou utkána z pavučin mnoha druhů obrovských pavouků, které temní elfové chovají. A nejen že je chovají, oni si je dokonce ochočili a používají je jako jezdecká zvířata, díky kterým mohou cestovat po úzkých pavučinách z kokonu na kokon, nebo po celém jeho obvodu, třeba i hlavou dolů. Právě pavoučí bůh Aranos dal údajně temným elfům schopnosti komunikovat s pavouky.
Ve středu hvozdu, vprostřed sídel temných elfů se pak nachází nejvyšší strom, na němž je vybudován obrovský kokon, který je jakýmsi hlavním městem temných elfů a zároveň obrovským chrámem Aranose. Na jeho povrchu hlídkují ve dne i v noci hlídky na pavoucích a je tam také mnoho otvorů, odkud vedou paučiny k dalším menším kokonům na okolních stromech velikánech. Více o temných elfech se můžete dozvědět přímo v popisu jejich rasy. Především jejich lovecké vášně stojí za zmínku. Od toho se totiž často odvíjí postavení v jejich společnosti.

Zajímavost:
Ač temní elfové vidí i ve velké tmě ve svých městech upřednostňují alespoň nějaký druh osvětlení. Tím jsou obvykle fosforeskující pavoučinová vlákna z jednoho zvláštního druhu pavouků, který si temní elfové vyšlechtili. Tento druh žije jen v nejvyších korunách stromů velikánů v hvozdu. Jejich vlákna vydrží svítit i několik desítek hodin. Poté bývají pravidelně obnovována.

Posledními z obyvatelů Pavoučího hvozdu jsou mutanti v okolí Čaromoru, kteří byli kdysi přeměněni jeho zlou mocí. Hranice hvozdu s Čaromorem jsou plné těchto bytostí, různého a často hrůzného zjevu. Jejich síla spočívá především v jejich množství. Inteligenčně jsou zhruba na úrovni nižších nemrtvých, jako zombií a ghůlů. Více o nich není známo, jelikož sídlí daleko mimo území všech civilizovaných ras, nepočítaje právě temné elfy. Ti jsou také jejich jedinými přirozenými nepřáteli, ale ani oni se neodvažují moc blízko k Čaromoru, díky čemuž se mutanti mohou na mnoha místech volně množit a sílit (ano bylo prokázáno, že jsou silnější a slabší odrůdy). Dále už však lidské ani jiné vědomosti nesahají...

Diskuse pro článek Pavoučí hvozd:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Souboj


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2