Místopis - Strže

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

StržeKdysi to byla domovina trpaslíku, velké království leželo pod horami. Dlouho panovali trpaslíci ve svých síních. Pak ale přišla zkáza. Tou zkázou se stal orčí náčelník Ghrag "Krvavý zub," kterému se podařilo sjednotit několik orčích kmenů do jedné velké armády, která zničeho nic přišla mezi překvapené trpaslíky jako vichřice a jejich království padlo. Ač se brzy orčí říše rozpadla na různé kmeny, orci ve Stržích zůstávají dodnes. Stejně jako mnohé trpasličí artefakty z dávných dob...

Strže

Strže jsou drsné, nehostinné a nebezpečné místo. Strže leží převážně za východní hranicí lidského království Astalonie. Z velké části je obývá zlá rasa orků. Z toho důvodu se tam odváží málokterý člověk. Jen několik hraničářů se zvládne vypravit dál, než za Divoká skaliska, která lemují celou západní hranici hor. Strže kdysi obývala mocná trpasličí říše, ale padla a nyní žije v podzemí v bývalých trpasličích městech hned několik orčích kmenů:
V Černých jamách naleznete tunely vedoucí do zbytků trpasličího města Algioru, který nyní obývá kmen Černého spáru. Jsou nebezpeční, bojovní a mají hodně hlídek i v průsmycích na povrchu.
Kmen Zlomených oštěpů patří mezi slabší kmeny. Díky jeho pozici (přímo v bývalých zlatých dolech) je často terčem loupeživých nájezdů. Orci z tohoto kmene patří k těm inteligentnějším (pokud to tak lze říci) a nezabíjí cizince na potkání, pokud jim mají cizinci co nabídnout. Náčelník totiž pátrá po "tajemství zlata" (kutí zlata).
Nejméně civilizovaným, největším a nejkrutějším kmenem je kmen Nabodených hlav. Tito lidojedi nenechají na svém území nic živého a a hodně se vraždí i vzájemně (a sami se poté také jedí a barví krví poražených nepřátel - přirozený výběr :-D). Právě z jejich řad pocházel Ghrag "Krvavý zub," pod jehož vedením ovládli orci dokonce i kdysi hlavní město trpasličí říše - Mirion. Je paradox, že právě těmto tupým tvorům připadlo tolik dávných artefaktů a bohatství, které jim na nic není a které nadále dlí v prastarých síních netknuto (z větší části).

Další zajímavá místa ve Stržích:

Údolí padlých draků - Toto místo je místem posledního odpočinku nejmocnějších bytostí na Kionu - draků. Jejich kosti tam stráží jeden prastarý rudý drak Alianzorith. Ten bude ještě několik desetiletí hlídat toto údolí, než se uloží k věčnému spánku a než ho vystřídá nový strážce. Toto místo je posvátné a orci se sem neodváží vkročit draci jsou pro ně bohové a kmen Nabodených hlav pravidelně nechává oběti drakovi v průsmyku do údolí.

Khallův majestát - Tato hora je dalším a už jedním z mála míst kam se orci zřídkakdy odváží(a to nejen díky silným vichřicím). Na jejím vrcholku totiž leží chrám a trpasličí vesnice, sloužící Khallovovi. Tito berserkerští válečníci jsou potomci těch, co kdysi přišli pomoci trpaslíkům ve Stržích před orčí záhubou. Legenda však praví, že přišli pozdě. V podzemí je čekaly už jen hordy krvelačných orků. Po vyčerpávajícím boji je orci zatlačili až na samý vrchol této hory, ale tam již orkům došla síla a začali ustupovat. A v tu chvíli je mocný trpasličí bůh Khall smetl ohromnou lavinou a umožnil tak svým hrdým válečníkům pobřbít mrtvé spolubojovníky a vybudovat hradby na ochranu proti orkům. Přeživší orkové, kteří viděli, co se stalo jejich spolubojovníkům prchli do podzemí a vznikly 3 orčí kmeny (viz. výše). K hradbám přibyly domy a k domům velký chrám na oslavu boha Khalla. Nyní na Khallově majestátu sídlí asi 500 trpaslíků z toho asi 300 plně vycvičených a v mnoha bojích zocelených válečníků. Každý z nich údajně dokáže skolit desítky orků, než padne a orci to moc dobře vědí. Žádnému z kmenů se dosud nepodařilo horu dobýt, ale nepřestávají to zkoušet čas od času.

Tři zuby Kro-ala - Na tomto místě (3 hory) sídlí mocný prastarý orčí šaman Kro-al "Bouřlivý" a jeho služebníci a jeho učedníci. Pro orky jsou tyto tři hory jakési neutrální území. Přichází sem s oběťmi a dary aby si zajistili Kro-alovy služby. Mocní šamani zde sídlí již mnoho let od doby, kdy k horám přišel první Kro-al s přízviskem "Prastarý" (Kro-al je v podstatě titul hlavního šamana a u šamanů se mění jen přízvisko) a v místních jeskyních začal přebývat a učit nejchytřejší z orky z kmenů v okolí. Jednou dokonce pomohl Kro-al "Běsnící" orkům ve válce s Astalonií, tím že je sjednotil díky své moci...

Diskuse pro článek Strže:

13.04.2010 [13:36]

NisenDíky moc za připomínku je to tam poněkud nejasné... Na mapě jsou to ty hory, které leží v jihovýchodním cípu Astalonie a sahají až za její hranice - vlastně větší část toho pohoří je za hranicemi...

1. sonic
03.04.2010 [14:18]

Kde se nacházejí strže? Nikde na mapě jsem je nenašel Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

caravon


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2