Místopis - Svobodná města

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Svobodná městaSvobodná města, neboli oficiálně Spolek Svobodných obchodníků východního pobřeží. V současnosti sem patří města Bren, Aren a Gildar. Také zde naleznete seznámení se svobodným městem, které se píše s malým s. Tím je Agren, neboli "Město hrdinů."

Svobodná města

Svobodná města nejsou žádné království, ani knížectví ale spíše instituce. Právě bratrstvo "Svobodných obchodníků" kdysi spojilo Bren, Aren, Rash a Gildar do silného společenství, ovládající obchodně i silou velkou část pobřeží východního Caravonu. Dohoda byla podepsána roku 442 třetího věku a to 20-ti nejvlivnějšími obchodníky - zástupci organizace. Od té doby prošla města ohromným rozvojem. Nyní má každé město vlastní oddíly žoldáků, které spolu s početnými ochrankami kupců tvoří velkou vojenskou sílu, schopnout bránit města i v případě války.
Hlavní silou Svobodných měst je ovšem jejich loďstvo. Lodě Svobodných měst jsou, jak vynikající bitevníky, tak především spolehlivé dopravní prostředky sloužící obchodu.

Loďařství má v osadách východního pobřeží s nyní i Svobodných městech dlouhou tradici. Lodě z východního pobřeží jsou pověstné svou rychlostí a spolehlivostí. Kupci zaměstnávají cely rody loďařů, jen aby jim vyrobily to nejlepší, co může převážet jejich zboží do cizích zemí. Vzhledem ke kvalitě jejich práce není pro loďařské rody neobvyklé přijímat i zakázky z Geveny a vzdálenějších destinací. Jediné lodě, které se mohou rovnat rychlostí těmto jsou lodě elfů z Ilsey. Ty jsou však malé a křehké, než aby se pouštěly do dalekých plaveb otevřeným oceánem.

A jak bylo výše zmíněno právě obchod je to, na čem stojí růst a rozkvět Svobodných měst. Svobodná města obchodují s Gordy z Gardushe, Gevenou, elfy z Ilsey, Astalonií a dalšími lidskými královstvími. Také mají svoje državy na Zakalu, odkud dováží exotické suroviny (od ovoce, koření po vzácné látky). Každá z obchodních lodí tam cestuje mnoho týdnů, je ohrožována piráty z Cabangu, nebo loďmi Dmyrských amazonek, ale přesto tato obchodni stezka, zvaná "Jižní cesta," vzkvétá a více a více lodí se odvážně vydává za poklady exotického Zakalu.
Druhou významnou obchodní stezkou je cesta vedoucí vnitrozemím na západní pobřeží. Na této obchodní tepně také leží prakticky jediné nezávislé lidské město ve vnitrozemí - Agren, neboli "Město hrdinů." Nyní je Agren důležitým kupeckým bodem, kde se obchodní stezka ze Svobodných měst větví a poté míří kolem horského masivu Strží do Astalonie, kde končí až v Ultaru. Druhá část stezky pak vede do Keldarie, kolem Landrenské jezera, kde mimo jiné také leží kdesi v bažinách ukryté Město Vyhnanců.

Historie "Města Hrdinů," Agrenu sahá až kamsi do Věku Draků a elfů, kdy vprostřed divočiny vznikla malá pevnůstka, pojmenovaná Agren, podle šlechice bez léna a dobrodruha Agrena von Erbe de Agren. Založena byla jím osobně a jeho rozmanitou družinou čítající dobrodruhy všeho ražení. Že divočina není příliš klidné místo k životu jim nevadilo a brzy začali v blízkých lesích i kopcích lovit všemožné nepřátelské bestie a stvůry. Z jejich počínání se brzy stal oblíbený koníček všech dobrodruhů a mnoho mladých bojovníků vyráželo "na zkušenou" právě do těchto divokých míst. Tak to trvalo mnoho let a malá Agrenova pevnůstka přežívala všechny nástrahy. Jednou byl málem vypálena orky, ale nakonec díky mnoha hrdinským činům přežila i obléhání orky. Jak šel čas k pevnůstce přibyla další osada, pak další opevnění a za mnoho let vyrostlo z malé pevnůstky velké opevněné město. Les byl vykácen a v kopcích vznikly hliněné doly. Nyní městu vládne správce se svou radou, kterou údajně založil některý z Agrenových potomků. Na památku Agrenových hrdinských činů a bitev bylo město (v té době ještě pevnůstka) po jeho smrti pojmenováno Agren. Agren je nezávislý po celou dobu své existence, nicméně lidská království, především Keldarie a Astalonie ho velmi podporovala a podporují, jelikož pro ně má velký strategický význam.

Diskuse pro článek Svobodná města:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Pavoučí hvozd


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2