Místopis - Územní a mocenské celky Astalonie

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Územní a mocenské celky AstalonieAstalonie je jedno z nejmocnějších království na Caravonu. Je to centrum civilizace, moudrosti, ale také špíny a lidské zkaženosti. Je stejné jako lidé, dobré i špatné, krásné i ubohé, záleží co v něm uvidíte vy...

Astalonie

Astalonie je lidské království, rozkládají se na největším Kionském kontinentu Caravon a to konkrétně na jeho západním pobřeží. V současnosti (r. 668 třetího věku) zde vládne nepříliš oblíbená královna Gerziel, zvaná také "Ukrutná". Lid není příliš spokojený, ale vzpoury se bojí. Pozitivní je, že Gerziel se podařilo po smrti jejího otce Ilreda "Černého" udržet vládu nad celou Astalonií a dokonce uzavřít příměří s Keldarií. Jednání o míru ovšem neprobíhají a především ze strany Astalonie to vypadá, že Gerziel spíše sbírá síly.

Astalonii tvoří čtyři lidská knížectví:
Nacaratské knížectví je odpradávna součástí Astalonského království a patří do něj celý severo-východní cíp země (krom hor kde je trpasličí knížectví Alabar), včetně obřího Nacaratského hradu (jeho součástí je i menší město-Východní, nebo také Malý Nacarat),Západního/Velkého Nacaratu (to je to město, které se lidem vybaví, když se řekne Nacarat) pak několika dalších hradů, podhorského města Savir a města Ogden na hranicích s Ultarským knížectvím. Na severu končí hranice knížectví i civilizovaného světa a začíná tam Pavoučí hvozd (sídla temných elfů), na východě jsou pláně obývané divokými orčími kmeny a podobnou havětí.

Na západě leží mocné Ultarské knížecví. Ultarské knížectví je nejpočetnější ze všech Astalonských knížectví a má přístup k moři. Díky tomu je cenným obchodním partnerem a je také nejproduktivnější v zemědělství. Centrem je stejnojmenné město Ultar, ležící na západním pobřeží, vprostřed úrodné nížiny. Nížiny a pláně jsou nejčastějším terénem, se kterým se lze v Ultarském knížectví setkat.

Na jihu je knížectví rodu Elamorů. Elamorské knížectví je proslulé chovem koní a pěstěním dobrého vína. Nicméně i zemědelci jsou to dobří a ne tolik početní, tudíž Elamorské knížectví vždy patřilo mezi ty nejbohatší a nejspokojenější knížectví. Opět je z velké části tvořeno pláněmi, ovšem není zde nouze ani o různé vysočiny a kopcovitější oblasti. Jelikož pláně nejsou položené tak nízko a nejsou protkané tolika řekami a říčkami jako v Ultaru, jsou podstatně obyvatelnější a zemědělce netrápí tolik hmyzu.

Na jihozápadě je pak knížectví Mordrediů, které je ze všech knížectví nejmladší. Původně to bylo totiž panství rodu Alebiů a Mordrediové byli jen jednou z bočních větví. Jenže pak přišel mladý šlechtic Ilred, zvaný "Černý" a přiženil se do královského rodu. Tím se ujal vlády nad celou Astalonií a vedl si velmi svévolně během své vlády. Mimo jiné taky nechal vyvraždit celý rod Alebiů a vyvolal válku s Keldarií a zároveň s mnoha orčími kmeny, především v pohoří Strže. Také ustanovil mocnou elitní gardu, zvanou Mordrediánská, která až dosud střeží blaho jeho knížectví i trůnu. O dalších násilných změnách zákonů snad raději ani nemluvit, možná krom toho, kterým umožnil vládnout své dceři Gerziel "Ukrutné," jako historicky první samotné ženě na trůnu.

V Alabarských horách, které leží prakticky v srdci Astalonie je poněkud samostatné trpasličí knížectví jménem Alabar. Toto bylo původně trpasličí království, ale Astalonii se podařilo si ho podmanit. Nicméně Alabar si zachovává velkou samostatnost, například kníže má pořád titul Bororn II Bohatý. Jedním z důvodů je to, že Alabar je pro Astalonii důležitým dodavatelem kvalitních zbraní a také je velmi bohatý, i přes daně jež jsou na ně uvaleny.

Jilmový hvozd není knížectvím ani oficálně jako Alabar, nicméně je to prakticky soběstačné území, na které se nevztahuje ani královská moc. Vládne zde druidské společenstvo, uctívající boha lesů a přírody- Eldoretha. Druidi do hvozdu nikoho nevpouští a ani dřevorubci se do hvozdu neodvažují.Střeží zde posvátný háj starých jilmů, kde také s oblibou meditují.

Diskuse pro článek Územní a mocenské celky Astalonie:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Brána


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2