Místopis - Ztracené hory

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Ztracené horyZtracené hory jsou vysokým pohořím téměř ve středu největšího kontinentu Kionu. Z hustých lesů vybíhají strmé skály jejichž zasněžené vrcholky se bíle lesknou ve slunci. Tyto hory však nejsou tak idylickým místem, jak se na první pohled zdají. Nejedná se pouze o nehostinné podmínky, tyto hory obývají nebezpeční goblini a mnoho dalších stvůr, které nejsou na první pohled vidět. Mnoha obyčejným lidem, kteří Ztracené hory pozorují pouze z dálky, tak zůstanou v paměti, jen jejich bílé vrcholky lesknoucí se v dálce, přestože jsou pro národy Kionu ztracené ...

Ztracené hory

Ztracené hory jsou velmi nebezpečným místem. Nižší oblasti pokrývá hustý jehličnatý les, který vytváří podivné příšeří, ve kterém se skrývají mnohá nebezpečí. Málokdo se odváží zabloudit do těchto hvozdů.
Původně byly Ztracené hory obývány především orky, ze kterých však dnes zůstaly poslední zbytky. Asi sto let po začátku věku lidí se v tunelech pod horami usídlil dnes již zapomenutý temný mág. V hlubinách otevřel několik astrálních bran, pomocí kterých chtěl vytvořit armádu démonů. Bohužel pro něj krátce po jejich vytvoření zemřel, patrně rukou nějakého hrdiny. Bohužel pro ostatní, brány zůstaly otevřené a do našeho světa tak mohli přicházet další a další démoni. Des již Ztracené hory ovládají goblini (viz dále), kteří démony zatlačili dále do podzemí. Po lesích se však stále potulují ďáblíci a požírači (slabší z démonů válečníků). Někteří také zamířili výše k vrcholkům hor.
Asi nejnebezpečnějším, co může hrdina na cestě přes Ztracené hory potkat jsou goblini. Nikdo přesně neví, odkud se tato rasa vzala, ale usuzuje se, že se jedná o křížence démonů a orků. Goblini jsou velicí zhruba jako člověk, mají temně zelenou zrohovatělou kůži, která na pohled připomíná plazí šupiny. Jsou velmi vynalézaví a zákeřní. Dokážou se rychle a nenápadně pohybovat a často útočí ze zálohy. Žijí v tlupách, podobně jako orkové, nejsou však tolik nesnášenliví vůči sobě navzájem. Jejich "armádu" tvoří poměrně malé oddíly, které občas vyráží na loupeživé výpravy i na značně vzdálená místa. Obývají části jeskyň blíže k povrchu a mají i několik osad v lesích.
Nakonec je třeba jmenovat také lesní elfy, kteří patří k mírumilovnějším obyvatelům Ztracených hor. Jsou to především druidové a hraničáři. Zatímco druidové pomocí sil lesa ukrývají své malé osady mezi stromy, hraničáři loví gobliny a démony potulující se po lese. K vetřelcům jakéhokoli druhu se chovají spíše nepřátelsky a pokud někdo vstoupí do některé z jejich osad, málokdy vyjde ven.

Ostré vrcholky hor pokrývá po celý rok sněhový příkrov. Asi jedinými obyvateli jsou skalní trpaslíci - skupina bojovníků neznámého původu. Usuzuje se, že jde buď o odpadlíky nebo zvláštní tajnou skupinu, ke které se žádná trpasličí říše nezná. Již řadu let zde z neznámého důvodu hloubí tunely a velmi pečlivě hlídají jejich okolí. Kdo by se přiblížil k jejich vstupům, může počítat s velmi tvrdou reakcí. Jinak jsou vrcholky pusté, kromě pár velkých zvířat, jako jsou medvědi či sněžní leopardi. Občas se sem zatoulá také skupina goblinů, často se zde také vyskytují chrliči (slabší démoni válečníci), kteří se sem patrně dostávají odněkud z podzemních tunelů.
Na jednom z vrcholků lze za dobré viditelnosti spatřit vrcholek černé stavby, která se na sněžném pozadí dobře vyjímá. Jedná se o kryptu, která zde stojí již více než šest set let. Podle maguse mistra Falkoora se jedná o hrobku temného kněze, hrdiny sinthri z Poslední bitvy draků.

Diskuse pro článek Ztracené hory:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Stín draka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2