Náboženství - Bohy vyvolení

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Mocný válečný zpěv ještě ani nedozněl a v tu chvíli se strop i podlaha síní začala klepat. Strop popraskal a několik kamenů dopadlo do řad orků a rozdrtilo pod sebou ty, kteří nestačili včas uskočit. "Děkuji ti Khalle, " zařval směrem vzhůru poslední z trpasličích válečníků. Hrdina byl od hlavy až k patě poset krvavými ranami a zdá se, že umíral. Ovšem úsměv na jeho tváři byl poněkud matoucí. V tu zemětřesení zesílilo, strop se propadl a zasypal jeho i zástupy orků kameny. Tak vznikl Khadirův val, ležící hluboko v kamenných síních Thorie, jehož historie sahá až do prvních válek s orky. Khadir je dodnes známým hrdinou mezi trpaslíky, na kterého se vzpomíná, jako na toho, který zastavil jeden z prvních a největších pokusů orků o invazi v Druhém věku...

Bohy vyvolení

Když se hrdina rozhodne zasvětit svůj život některému z Kionských bohů, mohou se začít dít zajímavé věci. Bůh si ho totiž může vyvolit jako svého hrdinu. Pokud to hrdina přijme, svými činy, v nějakém vidění, nebo jakkoli jinak, může mu bůh dát své požehnání. Hrdina může o požehnání lehce přijít, když by činil věci proti své víře, ale pokud si ho udrží, tak může svými hrdinskými bohulibými činy získat boží přízeň. To se může projevit, nejen tím že bůh začne něco chtít po hrdinovi, ale také tím že mu bůh může pomoci dokonce i nějakým zázrakem. Rozhodně to není věc běžná a hrdina si ji musí velmi tvrdě zasloužit. Obvykle zázraky přichází nečekaně na poslední chvíli a také mohou velmi překvapit svou povahou. Bohové vždy dělají vše po svém...

Zázraky pak mohou být malé, takové které bychom v normálních chvílích označili spíše jako náhodu, nebo štěstí, ale i velké. Vyjímečným příkladem velkého zázraku byl zázrak, seslán trpasličím bohem války Khallem, během válek s orky. Hrdina Khadir a jeho stateční trpasličí spolubojovníci z posledních sil bránili před orky poslední vstupy hlouběji do Thorijských tunelů, byli vydání na pospas orčí hordě, věděli to, ale přesto umírali statečně s bojovou písní na rtech. To pohlo boha Khalla k tomu, aby strhl strop nad hlavami vítezících orků a vytvořil tak důstojný hrob padlým trpaslíkům a zároveň zastavil orčí příval. Nyní je na tomto místě ještě větší síň a na kostech trpaslíků a orků jsou vybudovány majestatní hradby, zvané Khadirův val. Toto byl jeden z velkých zázraků, provázejících historii válek. A stejně jako všechny velké zázraky vyžádal si velkou oběť. Nicméně trpaslící na to ještě dnes vzpomínají.

Stejně jako jsou hrdinové různí, tak se různí i bohové a každý bůh vyžaduje od hrdiny jiný druh uctívání a tak dále. Válečník bude boha války uctívat jinak, než elfí hraničář. Z toho vyplývá i velká náročnost na roleplaying i originalitu. Častokráte může být hráčská družina velmi rozmanitá a mohou tam vznikat i neshody, co se týká náboženství. Tak tomu má být a je to zajímavé koření hry.

Takto zhruba může fungovat mechanismus, založený především na roleplayingu hráčů, který dává pánovi hry (PJ apod.) do ruky mocný triumf, který může vytáhnout ve chvílích, kdy se hrdinové ne vlastním zaviněním dostali do těžké situace. Mělo by s ním být nakládáno velmi opatrně a použít by ho měl pán hry jen za následujících podmínek:

1. Postava je již dlouho hrdinou daného boha a vykonala v jeho jménu mnoho hrdinských činů. *Podle pravidel Dd 1.6 by PJ neměl nechat vyvolit si nějakého boha hrdinu 16.té úrovně a níže.
2. Postava nijak nepřekračovala pravidla své víry a věrně je dodržovala i v roleplayingu.
3. Postava si nezavinila problémy, ve kterých má zázrak pomoci sama.
4. Pán hry (PJ apod.) nepoužil žádný zázrak předevčírem. Tzn. neplýtvat ani malými zázraky, natož velkými.
5. Pán hry (PJ apod.) by měl pamatovat, že zázraky vyžadují i určitou oběť.
6. Pán hry (PJ apod.) by měl použít zázrak nečekaně a nečekaným způsobem a ne ve chvíli, kdy hráč v prohrané bitvě odhodí zbraně a čeká, až už konečně přijde ten zázrak na který čeká půlku tažení.

Diskuse pro článek Bohy vyvolení:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

kion


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2