Náboženství - Božstva elfů

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Božstva elfůZde najdete čtyři mocné bohy, kteřé uctívají elfové z elfího království Ilsea na Caravonu...

Božstva elfů


Elfové uctívají čtyři bohy, kteří údajně přišli na svět po Córinovi.

Prvním a hlavním je bůh Eldoreth. Je to bůh lesů a přírody - toho hlavního, co elfové milují. Kromě elfů ho uctívají i všichni druidi, všech ras. Mezi lidmi bylo jeho jméno zjednodušeno, jako Eldoret. Pro elfy je to bůh Otec a má největší moc i moudrost.

Eleanor je Eldorethovou chotí. Je bohyně čistých lesních pramenů a vod (sladkovodních). Vnáší do života elfů krásu a umění. Elfky ji uctívají i aby chránila jejich potomky. Je typickým vzorem elfky. Po Eldorethovi je druhá nejmocnější, hlavně díky tomu, že ji uctívají všechny matky-elfky. Často je nazývána bohyní - Matkou.

Kreena je dcerou Eldoretha a Eleanor. Je to bohyně divoké zvěře a neporušené divočiny. Uctívají ji hlavně elfí hraničáři. Je bohyní - ochránkyní. Nazývá se Dcera lesa, nebo také Paní dryád.

Posledním bohem je Galion, neposlušný syn Eldoretha a Eleanor. Je to bůh bojového umění, lovu i radosti. Je typickým příkladem nezkrotného elfího mladíka. Má důvěru v sebe sama a někdy se o něm říká, že není příliš poslušný. Má nádherný (božský:-) hlas a je vzorem, každého elfího pěvce, či barda.

Diskuse pro článek Božstva elfů:

1. dinamit
18.08.2010 [10:58]

no docela dobryEmoticonEmoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Ilsea náčrt


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2