Náboženství - Božstva trpaslíků

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Božstva trpaslíkůZde naleznete výčet nejmocnějších a nejznámnějších trpasličích bohů, uctívaných jak v trpasličí říši Thorii, tak všude jinde kde "muži s kamennými srdci kámen lámou a železo kují..."

Bohové trpaslíků


Khazarokh - tohoto boha uctívá každý trpaslík. Je to totiž pán všeho, co je pod zemí, včetně mocných stvůr v jádru země. Je hlavní trpasličí bůh a hlava jejich pantheonu. Před ním se musí sklonit i neporazitelný Khall.

Khall je mocným trpasličím bohem války a ničivosti. Uctívá ho mnoho trpasličích bojových klanů, které na jeho počest prolévají krev. Khallovo kladivo zloby (což je jeho symbol) dopadne na každého zbabělého bezvěrce, to je oblíbený citát jeho uctívačů. Mezi ostatními trpasličími bohy patří jednoznačně k těm nejmocnějším.

Alabar je trpasličí bůh kovotepců, horníků i kovářů a vůbec všeho, co nějak souvisí s kovem. Nejvíce uctívačů má v Alabarských horách, kde žili ti nejvyhlášenější kovotepci. Bohužel Khalla moc neuctívali a tak si je podřídila Astalonie a Alabarské knížectví je nyní patým Astalonským knížectvím.

Beregor jediný trpasličí bůh moudrosti. Uctívají ho trpasličí učenci, mágové, theurgové i mudrci. Je také soudcem a usmiřovatelem.

Chogar je bůh zlata a obchodů. Zlé jazyky tvrdí, že i chamtivosti.

Razokh je trpasličí bůh drahých kamenů. Učil trpaslíky tesat do kamene poznat jeho krásu.

Dagavuril je bohyní žen, plodnosti a ochránkyní mateřství.

Perm je bůh živlů. Je velmi mocný. Ovládá oheň v pecích i podzemní řeky.

Narpul je bůh práce a běžných řemesel. Trpaslíci ho uctívají jen velmi omezeně.

Darmor je bůh alchymie.

Korm je bůh boje.Je to spíše Ochránce, nebo Strážce uctívají ho především některé mírumilovnější trpasličí klany.

Strykar je bohem zlodějů a podloudníků...

Diskuse pro článek Božstva trpaslíků:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Trpasličí pevnost


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2