Náboženství - Pojednání o sférách pekelných

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

"Některý lidi vo sobě mluvěj jako vo smolařích, dyš se nenaroděj do dost bohatý rodiny, která by je živila místo poctivý práce. Ale co mam teprve řikat já dyš sem se narodil v Pekle?!"

Thasirský hrdina Uth´rek

Pojednání o Pekle ze spisů Astriela Světopravce...

Před čtením tohoto článku si prosím pečlivě přečtěte Pojednání o sférách astrálních a o smrti. Také vřele doporučuji článek Formula diaboli. Kdo jste tak již učinili tak jistě víte, že Peklo se skládá z pěti pater, sfér nebo jak tomu chcete říkat. Nejbližší Kionu je ta s číslem -I. Tam se také nachází nejvíce bran do světa Kionu. Ty jsou udržovány zlou mocí ďáblů a jsou jedním ze způsobů, jak mohou ďáblové projít na Kion. Tyto zvláštní brány nemají vlastnosti jako například bežné portály, více si o nich povíme později.
Teď je již čas seznámit se popořadě s pekelnými sférami, všechny jsou, pokud není řečeno jinak materiální povahy:

-I Sherzzea:
Sherzzea jak bylo již řečeno má nejvíce bran na povrch Kionu. Tomu je také podřízena většina jejích obyvatel. Těmi jsou obvykle malí ďáblíci, kteří svůj velmi krátký pravděpodobně obětují pro chod některé z bran. Silní ďáblové zde obvykle nepřebývají, jen několikero z nich střeží chod bran, obklopeni armádkami svých ďáblíků.
Tato sféra má podobu popelavé pouště. Nic zde neroste a občas zde mohou zuřit poměrně silné magické bouře a víry (trhliny).

-II Izgea:
Izgea je sféra již vyšší a sídlí zde dost již mocnějších ďáblů. Ti zde mají svá sídla, vytvořená magií a rukama jejich služebníků z nižší sféry. Posledními obyvateli je rasa Thasirů, kteří se často stávají otroky a služebníky silných ďáblů. Některým se ovšem daří prchat a ukrývat se. Zbytky žijí v osadách a sídlech, které čas od času navštíví průvody ďáblů a odvedou třeba polovinu obyvatel. Z některých se dokonce mohou stát válečníci v jejich službách.
Izgea je hornatá, nicméně nikde ani na tom nejvyšším vrcholu nenaleznete sníh nebo něco podobného. Země je suchá a popel pokrývá i prudké horské srázy. Hory jsou obvykle z tmavého kamene, jakým je například čedič. Je zde také několikero dolů, kde se těží několik zajímavých magických kovů, pro obyvatele Kionu neznámých. Ony kovy mají především tu nevýhodu, že se rozpadají na přímém slunečním světle.

-III Urgeza:
Urigeza je první z pater, která již nemá svůj samostatný zdroj světla, jakým je na Kionu Slunce a v prvních dvou sférách pekla jeho obdoba - Temné slunce. Ve tmách tohoto světa čekají zástupy ďáblů, které touží po nové a nové krvi, která by uspokojila jak jejich hlad, tak hlad jejich bohů. To co osvětluje rozedraný povrch tohoto světa jsou z velké části vulkány a lávová pole, kterými je tento svět protkán. O nebezpečné erupce zde není nouze a proto se povrch Urgezy mění velmi rychle. Také je zde několikero vězení duší, kde ďáblové vězní duše, kterých se jim podařilo zmocnit a mají s nimi ještě své záměry.

-IV Zerra:
Zerra je předposlední sférou a sídlí zde již velmi mocní a ambiciozní démoni. Ti již netouží po krvi, ale spíš po duších, které by si mohli zotročit. Jsou velmi inteligentní a často mezi nimi lze vysledovat dlouhou linii intrik a mocenských bojů. K nim si obvykle používají nižší a divočejší ďábly, nebo dokonce démony, které umí přivolat z jiných sfér.
Tato země již také nemá Temné slunce, nicméně zdroj světla tu existuje. Je to věc zvaná Girzzinn. To je velký obelisk sycený dušemi a magií ďáblů. Zaří ve spektru od oranžové až po tmavě rudou. Zakotven je na obloze a směrem od něho vedou čtyři mocné magické proudy, které jsou syceny ze čtyřech svatyň na Zerře (severní, východní, jižní, západní).
Co se týká povrchu tohoto světa je zde tolik sídel ďáblů, že je velmi težké rozeznat, co zde bylo předtím. Je to téměř jedno velké město ďáblů. Pak jsou zde ovšem oblasti tmy, kam záře Girzzinnu nesahá, tam již nejsou žádná sídla a údajně tam sídlí bytosti (pravděpodobně také určitý druh ďáblů), kteří jsou nazýváni v démonickém jazyce jako "Nezkrotní," nebo "Divocí."

-V Raxezea
Raxezea je svět obestřený temnotou a mnohými tajemstvími. V některých místech již ztrácí svou materiální podobu a realita může být pokřivéná. Sídlí zde jen ti nejmocnější z ďáblů a to jen ve svých dómech (obrovských jeskyních) , které jsou navzájem propojeny portály. Ovšem je zde i několikero průchodů, které vedou do temnot tohoto světa. Co se tam ukrývá je otázkou, svět tam venku již není příliš materiální a ďáblové mluví o temných propastech, kam posílají duše jako oběti temným bohům.
Nakonec nesmím zapomenout Trůn Deseti hrůz, ty slouží Pánu ďáblů, kterýžto si lstí, nebo silou vybojoval nejvyšší pozici mezi ďábly a stal se nejvyšším služebníkem boha Braxoxe a svrchovaným vládcem těchto pěti sfér. Ten stanovuje celý chod těchto říší a jmenuje i pekelná knížata, kterých je šestero.

Astrielus Světopravec

Diskuse pro článek Pojednání o sférách pekelných:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Kion velká mapa-ochutnávka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2