Náboženství - Temný pantheon

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Temný pantheonI pokřivený svět temných bytostí má své bohy. Koho uctívají skřetí hordy, pekelné legie nebo třeba mrtví z království prokletých? Kdo jsou ti, jejichž oltáře jsou zkrápěny krví? Výkvět zla, nebo jen neprávem zavrhovaní?

Temný pantheon

Shar - hlava temných bohů a pán pantheonu. Nejmocnější představitel zla na Kionu, který je uctíván téměř každým - od skřetů po ďábly. Byl nejlepším Cúrinovým žákem a z jeho knih temné magie četl nejvíce. Je pánem veškeré černé magie a jen málokterý temný mág jej neuctívá. Zobrazován bývá, jako vysoká černá postava v rouchu s kápí, pod kterou je vidět pouze zářivě žluté hadí oči. Obvyklý bývá také motiv lebek a zmrzačených těl.

Zarathius - syn Sharův, pán mrtvých a umění nekromancie. Uctíván je především v království prokletých a také ostatními nemrtvými. Právě od něj prý získali sinthri svou moc a jejich pádem Zarathiova moc značně poklesla. Vypadá, jako kostlivý mág v temném rouchu, jehož lebka plane černým ohněm.

Braxox - údajně druhý nejmocnější temný bůh (po Sharovi). Je to pán ničivé nenávisti a ďábelské síly. Zjevem připomíná obrovského démona se čtyřmi nahoru zahnutými rohy, které tvoří na jeho holé hlavě jakousi korunu. Je pánem všech ďáblů Kionu.

Kazaz - tajemný bůh lží a pokřivené reality. Bývá zobrazován v nejrůznějších podobách a uctíván nejrůznějšími způsoby. Neočekává od svých následovníků mnoho, ale mívá sklony opustit je v nejneočekávanějších chvílích. Obecně nemá příliš mnoho vyznavačů.

Ulkarr - pán bolesti, mučení a rozkladu. Má na svědomí vznik mnoha temných kreatur a také několika skutečně zrůdných nemrtvých, protože se na rozdíl od Zarathia, svého věčného soupeře, vyznačuje značnou vynalézavostí v oblasti morbidity. Uctívá ho mnoho temných nekromantů, na rozdíl od samotných nemrtvých, kteří jej nenávidí za muka, která jim svým "kreativním" přístupem způsobuje. Bývá zobrazován, jako veliký nemrtvý démon se čtyřma nohama ověnčený hořícími řetězy.

Nhergir - bůh berserků, boje a krvavých řeží. Jeho uctívači mu před každým bojem přinášejí krvavé oběti a po něm většinou obětují zajatce. Vypadá jako obrovský muž s dvoubřitou sekerou potřísněný krví. Jeho vyznavači věří, že nad nimi bude držet ochrannou ruku, pokud propadnou bojovému šílenství.

Siene - bohyně noci a přetvářky, ochránkyně všech, kdo musí skrývat svou pravou tvář. Uctívají ji především tvorové noci, jako například upíři, a také někteří vrahové. Vypadá, jako krásná upírka s rudýma očima oblečená v černých šatech.

Toto jsou nejmocnější a nejznámější temní bohové Kionu. V zásadě platí jistá hierarchie - nejvyšším bohem je Shar, pod ním stojí Braxox, Kazaz, Nhergir a o svou pozici bojující Zarathius a Ulkarr. Na stejnou úroveň lze zařadit i Siene, která však stojí do jisté míry mimo pyramidu moci. Existuje značné množství dalších, podřízených bohů. Pro ukázku například:

Shukhur - pán skřetů a orků, na podřízeného boha velmi výbojný, možná se pokusí svrhnout někoho z vyšších a zaujmout jeho místo.

Aranos - pavoučí bůh temných elfů.

Diskuse pro článek Temný pantheon:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

caravon


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2