Novinky - Slibované překvapení

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Tak a je to tu... Konečně jsme na Jerkyse použili správný mučící postup, kterému nakonec podlehl a vyzradil nám své tajemství.

Kde zas je ten Jerkys, měl tu být už před několika dny, vždyť všichni ostatní už tu jsou, i když možná byl alespoň úspěšnější než my a něco vyzvěděl. Astalonie je teď jiná než dřív, zákeřejnější, temnější, snad se ten malej parchant o sebe postará...
"Dnes už asi nepřijde," říkám směrem k ostatním a ti jen souhlasně přikývli. .......ten chlápek jménem Jerkys by prej pro nás měl nějakou čistící práci....... Zpozorním a zkoumám ty zjevy: Jizvy ve tvářích, spousta zbraní, velké svalnaté ruce... Tady asi nepůjde o úklid pokoje! Hmmm, jeden právě odchází ven - to by mohla bejt moje šance. Vytasil jsem dýku a co nejtišeji ho pronásledoval. Ve chvíli, kdy udělal tu chybu a odbočil z osvětlené ulice, jsem mu rychle zezadu prolomil koleno a položil dýku na hrdlo. "Dobrý večer, mohl bych se Vás na něco zeptat..." "Kdo, u Shara, jsi?" "Kde je ten Jerkys? Malej, chlupatej, přitloustlej s děsně prořízlou hubou?" "Já sakra nevim o kom to mluvíš, šmejde!" "Hmm tak to tě už asi nepotřebuju," připravím se k probodnutí hrdla. "Hej hej hej, už sem si vzpomněl. Chtěl nás najmout na vyvraždění jedné vesničky. Najdeš ho v putice U kulhavýho koně v chudinský čtvrti a víc nevim! A teď mě pusť!" "Díky ani to nebolelo..." dokončím bod do krku. "Až teď to začne..." Rychle sem se vrátil pro zbytek družiny a šel ke Kulhavému koni.

....po vyvraždění hospody, pronásledování Jerkyse a následného dopadení toho šílence...

"Kdes sakra byl, už tu na tebe čekáme jakou dobu. Proč najímáš týpky na vyvraždění vesnice - to my přece neděláme." "Je tak lesklé, hezoučky cinká, ukryté očím...." Nisen: "O čem to mluví..?" "Já nevim, ale kde je ten Morten, to prořízlý stehno mě děsně bolí..." Když otevřel Morten dveře a já s Nisenem jsme se na něj podívali, se Jerkysovi podařilo vysmeknout a kousl mě do ruky. "Ááááu šmejde - plesk - šmejde -plesk -..." Morten: "Gorteku nemlať ho tak, nebo ho zabiješ. Když už, tak účelně, ať se něco dovíme - na, tohle si dej na tu nohu, mělo by to pomoci."

..... Po dvou hodinách mučení přišel Jerkys k sobě a všechno nám vysvětlil .....


"Vyrazil jsem na průzkum země, jak jsme se dohodli, směrem na Jiho-východ. putoval jsem účelně, v nevěstinci jsem byl jen dvakrát, až jsem dorazil téměř k hranicím k místu známému jako "Nová Osada". Chtěl jsem tam přespat a pokračovat směrem podél hranic. Avšak jednoho večera jsem vyslechl rozhovor, který jsem něměl. Dva dělníci se bavili o tom, že při těžbě kamene na hostinec objevili nové ložisko stříbrné rudy. Toto mne zajímalo a tak jsem zůstal déle abych to lépe prověřil, vzhledem k tomu že "Nová osada" leží ve Stržích na které si od nepaměti dělají nárok neorganizovaní horalové, kteří pro dobře cvičené vojáky Astalonie nebyli problém.
Večer následujícího dne jsem se byl podívat tajně v lomu. Tehdy jsem ji zahlédl. Tu krásnou, třpitivou věc. Nedalo se ani říct, že je to žíla, byla to lavina. Byla krásná a obrovská. BYLA MOJE. JENOM MOJE!" - plesk - "Soustřeď se a pokračuj!!!" "Ještě jednou mě prašť a odříznu ti TO...! Když jsem ji uviděl, chtěl jsem ji jen pro sebe. Úplně mne uchvátila a já jen běžel a běžel. Později v noci jsem se ještě chtěl ohlédnout za svým miláčkem, ale viděl jsem jen obrovskou rudou záři na obloze. Od té doby jsem putoval městy a najímal žoldáky a zabijáky, abych ji mohl vlastnit. To je vše - pak už si jen pamatuji, jak jsme mě chytili... Když na to teď myslím, tak to mám jako v mlze. Víc už si nepamtuji..."
Gortek: "To by mělo stačit, ale je to dost zmatená situace, asi by jsme se tam měli jít podívat sami." Nisen, Morten: "Souhlas!" Morten: "Jen doufám, že Astalonská vojska nevědí o rudě, mohlo by to celou věc dost zkomplikovat..."


- Tak přátelé a ve velmi blízké době vystavíme i pravidla pro tuto bitvu, které se jak doufáme v hojmém počtu zúčastníte. Tímto bychom Vás rádi pozvali na 1. kionskou bitvu nazvanou "Krveprolití u Nové Osady", mějte se a BITVĚ ZDAR... :-) -

Diskuse pro článek Slibované překvapení:

19.10.2009 [10:26]

Gortek-> Free: Tak to se moc těšíme a sme rádi, že se ti příběh líbí ;-)

1. Free
17.10.2009 [22:10]

Hm, tak to je zajímavé... Rozhodně pojedu.. jinak, chytlavý příběh.. EmoticonEmoticonEmoticonEmoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

kion


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2