Rasy - Amazonky

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Povrch Kionský obývá pestrá škála inteligentních (i méně inteligentních) ras, tupými barbary počínaje a moudrými věčnými elfy konče ... dobromyslní trpaslíci i zákeřní skřeti. Jednou z nich jsou i divoké amazonky z ostrova Dmyr...

Dmyrské amazonky

Národ Amazonek žije na Dmyrském souostroví. Je to bojový národ, známý svými loupeživými nájezdy na okolní země.
Amazonka má stejné vlastnosti jako barbar. Jejich rodovou zbraní je oštěp, či kopí. Jsou to především válečnice. Často se plaví po moři a umí vyrábět dobré a rychlé válečné lodě.
Jejich ostrovy jsou až pohádkově krásné. Jsou celé pokryté hustými lesy s nádhernou faunou i flórou. Voda je průzračně čistá. Všude krásné ženy. Bylo by to, jako v pohádce, nebýt toho, že by vás ony krásné ženy chtěly zabít.
Uctívají jedinou bohyni- Argu. Je to bohyně boje. Od ní pochází i nenávist amazonek k mužům. Arga totiž kdysi zavrhla svého božského partnera - boha Mortara a rozhodla se vládnout amazonkám sama. Uvěznila ho prý v nádherných Tyrkysových jeskyních pod ostrovy. Staré proroctví však praví, že jednoho dne přijde muž, který ho osvobodí. Proto zabíjejí každého muže v blízkosti ostrovů a vůbec nikoho na ostrovy nevpustí.
Dokonce ani kvůli rozmnožování si nevezmou muže na ostrov. Rozmnožují se při svých nájezdech, kde zajmou několik mužů, kteří je cestou zpět oplodní. Ti jsou pak hozeni do moře. Pokud amazonka porodí chlapce, čeká ho smrt.
Neznají kov a nosí jen tvrzené kožené zbroje. Vyrábějí ho ze zvířete zvaného Boaru. Jedná se o zvíře podobné kříženci nosorožce a kance.

Pozn.: Zatím uvedené rasy patří k těm pro Kion specifickým a do jisté míry vzácným. Kion obývají i běžné fantasy rasy uvedené v pravidlech pro DrD a DrD+. Jejich aplikace pro systém V.A.H. se zde také objeví...

Diskuse je pro tento článek zakázána.

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

kion


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2