Rasy - Lidé, Barbaři a Horalové

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

"Lidi?! Lidi sou jak mor dostanou se skoro všude a nikdy nevíš co od nich čekat...Nejhorší na tom je, že některý z nich mam docela rád..."

Slova moudrého trpasličího válečníka u korbelu piva

Lidé

Tato nejrozšířenější rasa po níž se vlastně jmenuje celý současný věk Kionu by si zdá se také zasloužila několik řádků. Co se týče vzhledu a proporcí najdete mezi lidmi velmi rozmanitou škálu extrémů. Od mohutných válečníku, až po křehké zlodějíčky. Největší předností lidí je jejich přizpůsobivost. Právě díky tomu ovládají mnohá území na Kionu. Barva vlasů a očí i pleti se liší podle obývaných uzemí - seveřané mají světlejší vlasy i oči, jižané naopak. Nyní to ovšem již není tak markantní jelikož lidé se mísí. Koho ale poznáte určitě jsou Barbaři. Jsou to původně divocí lidé, kteří žijí především v Gardushi, kde jsou vystaveni divočejším životním podmínkám, kterým se také přizpůsobili. Jsou to výborní bojovníci a lovci, nicméně vítězí spíše silou, než taktikou. Obvykle jsou vyšší než běžný člověk, mají tmavé vlasy a hnědé nebo zelené oči. Krom Gordského království není známý žádný další příklad, že by žili společně v tak velkém společenství. Obvykle tvoří spíše kočovné kmeny lovců.
Horalové jsou naopak světlovlasí a mají modré oči. Stejně jako barbaři nejsou tolik civilizovaní, ale vynikají v boji a vzrůstem a silou překonávají lidi. Horalové se usídlili například v Severních zemích, v Caravonu dokonce vytvořili samostatné království - Hornie, když se během války Astalonie s Keldarií odtrhli. Jinak jejich méně civilizovaní příbuzní mají osady i různě mimo lidská království, tam obvykle žijí v klanech.

Diskuse pro článek Lidé, Barbaři a Horalové:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Souboj


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2