Rasy - Pavoučí lid, neboli Temní elfové

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Temní elfové, zlí uctívači pavoučího boha Aranose, sídlící v Pavoučím hvozdu vám odhalí něco ze svých tajemství, od legend o jejich příchodu do Pavoučího hvozdu, až po to, kdo jsou tací z nich, které zvou vyvolenými...

Temní elfové, neboli Pavoučí lid

Tato rasa má doposud jediné známé místo výskytu a tím je Pavoučí hvozd. Zde sídlí v obrovských kokonech zavěšených na největších stromech hvozdu. Tato rasa sama sebe často nazývá Pavoučí lid. To proto, že jsou uctívači pavoučího boha Aranose a sami sebe považují za pavouky pouze v jiné podobě. Podle historie to byl právě bůh Aranos, který takto zatemnil mozek části elfí výpravy, která někdy v druhém věku zabloudila do jeho hvozdu. Pomocí jeho temných vyslankyň,* které na sebe také uměly brát pavoučí podobu z nich vytvořil divokou a zlou rasu tak, jak je známe nyní.
Temní elfové jsou od přírody lovci. Jsou mrštní a nemilosrdní v boji. Vzhledem jsou podobní svým světlým bratříčkům, ovšem jejich pleť je šedého odstínu, v pološeru hvozdu až temná, vlasy jsou někdy bílé, někdy šedé, někteří z temných elfů si je barví i do jiných tmavých i černých odstínů. Jejich tmavé oči dobře vidí i ve tmě. Temní elfové se dobře orientují, jak vysoko v korunách stromů, tak na zemi ve hvozdu. Magii prakticky nepoužívají, pouze kněží Aranose jsou jí obdařeni. K dalším schopnostem temných elfů patří v první řadě hlavně schopnost komunikovat s pavouky, původními obvyvateli hvozdu. Komunikace probíhá na úrovni poněkud primitivnější telepatie. Během mnoha let se podařilo temným elfům vypěstovat mnoho odrůd velkých, až obřích pavouků. Ti jim slouží nejen jako služebníci, zvědi, jízdní zvířata, ale také jako zprostředkovatelé Aranosovy vůle. Největší z pavouků jsou živeni v chrámech a téměř uctíváni. Každý, kdo se zprotiví Aranosově vůli se může stát jejich obětí. Pokud jste se provinili dokonce něčím vyjímečným, může se stát, že některý z těchto monstrózních pavouků je za vámi vypuštěn jako honicí pes.
Co se týká loveckých aktivit temných elfů je pro ně bežné pořádat podobné lovy i na další, vcelku nevinné oběti. Čas od času se válečníci temných elfů vypraví i do lidských osad v pohraničí a když se jim podaří pod rouškou noci vniknout dovnitř nenechají nikoho živého. Oblíbené jsou také hony na vlkodlaky, které nahánějí ze stromů na svých pavoučích ořích až je dovedou do pasti, z které není úniku a tam je zmasakrují. Tento sport je velmi oblíbený a mezi zkušenými válečníky temných elfů mívá nejlepší z lovců přímo výsadní postavení. Podobně loví temní elfové i mutanty na hranicích s Čaromorem, ovšem to je pro ně příliš jednoduché, proto často loví až když narazí na dostatečně velkou skupinu, zatímco vlkodlaka loví vždy pokud možno samotného, jinak by se lov mohl také velmi rychle zvrtnout...
Struktura společnosti temných elfů je velmi jednoduchá. Nejvyšším pánem tohoto lidu je pavoučí bůh Aranos. Hned po něm vede elfy do bitev vládce, v lidském jazyce by se dalo říct král, jehož titul je sice dědičný, ale často se stává, že ho musí hájit silou, nebo nějakou lstí. Dalšími mocnými ve společnosti temných elfů jsou knězi Aranose, jejichž magie budí respekt. Po nich již následují nejlepší z lovců a jejich rodiny. Poněkud speciální místo mají mezi temnými elfy i takzvaní vyvolení. To jsou ti temní elfové, kteří se narodili s nějakou tělesnou mutací v pavouka. Například mají více očí, nebo jejich končetiny, či jiné části těla jsou pavoučí. Ti z nich kteří mají více než jednu třetinu těla pavouka obvykle neopouští chrámy, kde jsou drženi. Jejich mozek totiž obvykle není úplně vpořádku. Zároveň se může stát, že mají vskutku neskutečné schopnosti. Kněží s těmito schopnostmi pak pracují a dokáží z těchto vyvolených vytvořit nebezpečné zabijáky, kteří jsou jakousi popravčí četou sloužící kněžím.** Jsou ale známy případy, kdy nebyl mozek vyvolených nijak poškozen a oni unikli Aranosovým kněžím a buď se zařadili do společnosti, nebo prchli daleko mimo území temných elfů. Jedním z vyvolených byl kdysi i jeden z králů Pavoučího hvozdu, který se narodil s temnýma pavoučíma očima. Údajně měl i další nadpřirozené schopnosti a proslul jako nejlepší z lovců i nejkrutější z vládců. Za jeho vlády se temní elfové dostali se svými nájezdy daleko na lidská území i do Astalonie.

Podle pravidel Drd 1.6 by ony temné vyslankyně mohly být Pavoučnatky, nicméně by jejich původní postava nebyla kudůcké děvče, ale elfí děva s tmavýma očima. (viz.: Příručka pro PJ pro Pokročilé)
**Popisy některých z těchto stvůr se časem objeví v Bestiáři

Diskuse pro článek Pavoučí lid, neboli Temní elfové:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Souboj


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2