Rasy - Thasirové

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

"Doma jsem viděl hodně moooc démonů. Vážně, zubatý tlamy, chapadla a tak. Ale něco tak hnusnýho, jako tebe, kámo, jsem ještě vážně neviděl ... Skoro by se mi ani nechtělo připravit svět o takovou raritu. Ale, víš kámo, kšeft je kšeft ..."

- Zakador, thasirský lovec lidí a démonů, ke goblinímu šamanovi Gatrakovi

Thasirové

Thasirové jsou rasou pocházející z astrálních sfér, konkrétně ze sféry nazývané Peklo. Dalo by se říci, že patří k nižším ďáblům, postrádají však většinu mocných démonických schopností. Jsmou mnohem podobnější lidem, jak fyzicky, tak svou mentalitou. Většinou bývají využíváni mocnějšími démony jako špehové a zvláštní agenti ve světě lidí. Do toho se mohou dostat skrze brány, nebo mohou být přivoláni mágy (většinou omylem).
Thasirové jsou velmi podobní lidem až na drobné znaky jejich původu, jako bývají malé růžky na hlavě, ostré špičaté zuby, žhnoucí oči, drápy nebo ocas. Tyto znaky však lze poměrně snadno zakrýt oblečením, takže jim nedělá problémy nebudit pozornost. Jsou většinou od přírody zlí, alespoň v tom smyslu, v jakém vnímají zlo lidé, pouze několik jedinců je výjimkou. Jsou zvyklí starat se pouze sami o sebe a většinou příliš neprojevují pocity, jako je lítost, soucit nebo láska. Lidé se jich bojí (většinou právem) a pokud je poznají, buď na ně útočí, nebo před nimi utíkají.
V lidské společnosti se thasirové uplatňují především, jako zloději a zabijáci. Pro tento úkol jsou díky své povaze a schopnostem jako stvoření. V podsvětí, kde nejsou tolik omezeni svým původem (mnohdy se zde tato nevýhoda stává naopak předností), si mohou vybudovat silné postavení. Preferují útoky ze zálohy a čestnému souboji se vyhýbají, pokud mohou, především kvůli tomu, že ve světě, odkud pochází, si něco takového nemohou dovolit. Pokud se jim podaří nalézt mistra, ochotného je cvičit, mohou se stát rovněž schopnými mágy. Opět je však třeba zdůraznit, že tíhnou spíše k "temné straně magie", neboť jim připadá jednodušší a přirozenější.
Jako zřejmě jediná rasa Kionu nemají thasirové příliš rozsáhlou historii a nevyskytují se v legendách, ani historii ostatních ras. Jsou v našem světě v podstatě ve vyhnanství. Na povrchu Kionu je jich tak málo, že mnohdy nepotkají jiného příslušníka vlastní rasy celý život. Možná je to právě tato osamělost, co z nich za pár století života udělá téměř bez vyjímky to, čím v podstatě jsou. Démony.

Diskuse pro článek Thasirové:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Trpasličí pevnost


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2