Rasy - Věční elfové

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Povrch Kionský obývá pestrá škála inteligentních (i méně inteligentních) ras, tupými barbary počínaje a moudrými věčnými elfy konče ... dobromyslní trpaslíci i zákeřní skřeti.Věční elfové jsou jedna z nejstarších a nejmoudřejších ras na Kionu, o které se dnes již příliš neví...Obecné vědomosti, které o ni byly dosud nashromážděny, a které ví průměrný kionský učenec najdete v tomto článku...

Věční elfové

Tato prastará rasa, která pamatuje ještě Lidi slunce, pomalu mizí z povrchu Kionského.Jsou to předchůdci současných "krátkověkých" elfů. Je to rasa, která prakticky neumírá, alespoň ne v horizontu událostí, které jsou dnes známy (tzn.: žijí asi 2000 let). Jsou velcí, jako normální elfové, vždy mají stříbrné vlasy a modré oči. Vyznačují se velmi vysokou inteligencí a nadáním na magii, psychotronické schopnosti u nich nebývají výjimkou a základy magie zvládá skoro každý z nich. Užívají vyspělé vynálezy, jako například teleporty, nebo létající magické lodě. Jejich darem bojovému umění na Kionu je zahnutá elfí šavle nazývaná scimitar. Jejich scimitary byly ovšem vyráběny z magických kovů a opředeny silnou magií, tak že dokonce i zářily a žádný materiál je nedokázal zastavit. Nynější scimitary jsou jen chabou vzpomínkou na tyto mocné zbraně a tuto mocnou rasu. V současnosti je tato rasa téměř vyhynulá a na povrchu světa Kionského lze jen těžko potkat Věčného elfa. Jinak je tomu ovšem v nebesích. Především jde o ostrov Nalantan. Odtud se právě těmi létajícími loděmi dostávají přes sférický teleport do Města Nebes. O tomto místě se toho moc neví, ale říká se, že leží na nějakém měsíci, nebo ve sférách. Faktem je, že tam v bezpečí žije 80% populace Věčných elfů. Existence ostrova Nalantan je také zahalena tajemstvím, jediné co se o něm ví je to, že leží někde mezi nebem a zemí. Jedni učenci tvrdí, že vypadá jako obří skála visící ve vzduchu, a že jest přikryt mocným kouzlem neviditelnosti, jiní o Nalantanu mluví jako o nádherném ostrově, kdesi v jižních mořích, který je plný zeleně, zurčících potoků s léčivou vodou, kde se zvířata nebojí žít spolu s lidmi. Co je pravda nebo jestli je to alespoň částečně, tak jak tvrdí ti, nebo ti učenci, toť otázkou! Možná je právě v knize osudu jednoho z hrdinů tohoto světa, aby objevil pravdu.

Pozn.: Toto není běžná hráčská rasa a jen ve speciálních případech by měla být poskytnuta k hraní normálním hráčům a to mimo jiné za cenu snížené zkušenosti, kterou by získávala, vzhledem k jejich dlohověkosti. Jejich využití by mělo být spíše jako vzácné cizí postavy ve hře.

Pozn.: Zatím uvedené rasy patří k těm pro Kion specifickým a do jisté míry vzácným. Kion obývají i běžné fantasy rasy uvedené v pravidlech pro DrD a DrD+. Jejich aplikace pro systém VAH se zde také objeví...

Diskuse je pro tento článek zakázána.

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Upírka


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2