Spolky a organizace - Proroci apokalypsy

Co vás zajímá nejvíce

Historie světa (25) Místopis (29) Povídky (45) Hrdinové (21) Systém VAH (12) Bestiář (35) Nové rasy (29) Náboženství (14) Doplňky (7) Larpy a jiné aktivity (14)

Celkem hlasů: 231

Kniha návštěv

Šepot v temnotě sílí. "Vrátil se...,už je tu..." V tu chvíli se dveře chrámu rozletí a dovnitř vejde postava zalitá v jasu denního světla... "Měl-li se stát zachráncem druhých, musel služebník sestoupit až do jejich bídy," zahřmí postava zahalená v kápi.

Proroci apokalypsy

Proroci apokalypsy je velmi zvláštní organizace. Právě především ono slovo organizace není příliš adekvátní. Tito muži totiž putují po všech koutech Kionu a šíří proroctví o návratu velkého zla a zániku Kionu, tak jak ho známe dosud. Ač to většinou nevysloví doslova, nebo naplno, všem je jasné, že mluví o zkáze jménem Xarth.
Kdo jsou tito mnichové, nebo kněží nikdo neví. Prostě se kolem roku 660 objevili a od té doby jich je více a více a oblasti, které prošli se zvětšují. Obvykle se nebojí působit ani ve velkých lidských městech, kde si najdou nějaké vyvýšené místo a mluví k davům. Občas dokáží svými temnými proroctvími způsobit davové šílenství. Díky tomu pochopitelně nejsou oblíbeni ani městskou smetánkou, ani knězi jiných bohů. Zatím se ale nestalo, že by se na někoho z nich pokusili vztáhnout ruku.
Proč se vlastně Proroci apokalypsy nazývají organizací, když jsou to v podstatě jen osamělí poutníci, kteří se skoro nesetkávají mezi sebou?! Na tuhle otázku vám odpoví málokdo, ale fakt je že se jejich zvěsti podezřele shodují... Je tedy více než pravděpodobné, že mezi nimi nějaké spojení musí existovat. Doměnky jsou, že se jedná o jakési nadpřirozené duchovní spojení. Zlé jazyky naopak tvrdí, že proroci mají mezi sebou velmi dobrý kontakt a všechno je to jen útok proti současným autoritám. Další je podezřívají z ďábelského spiknutí a nepovažují je ani za lidi. Co doopravdy tito proklínaní proroci přináší a co jsou zač? To je otázka, která ještě nemůže být zodpovězena. Jen čas může přinést pravdivou odpověď...

Krátký úryvek z jejich proroctví:
Zhouba a zkáza, hlad a meč. Přijde zlo, které si nedá pokoj, plné smrtonosného jedu... Tomu bylo dáno, aby vedlo válku proti svatým a aby nad nimi zvítězilo. Dostalo moc nad každým kmenem, národem, jazykem i rasou, budou před ním klekat všichni obyvatelé země.
(volně převzato z knihy Zjevení, Bible)

Diskuse pro článek Proroci apokalypsy:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile10.gif./] [.smile04.gif./] [.smile01.gif./] [.smile05.gif./] [.smile06.gif./] [.smile08.gif./] [.smile09.gif./] [.smile02.gif./] [.smile03.gif./] [.smile07.gif./]
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?

Brána


TOPlist

Add to Google
Taria
Dračí Doupě 2